Hlavní navigace

Rychlý přehled – vše podstatné na jednom místě

[Tisková zpráva] Aktuálně.cz, čistě online deník přinášející původní zpravodajství, vychází vstříc dlouhodobě vyjadřovanému přání svých uživatelů. Nově jim nabízí originální aplikaci, která inovativním způsobem umožňuje rychlou a přehlednou orientaci v tom, co jsou hlavní zpravodajská témata každého kalendářního dne.

Sdílet

Témata, jimž se redakce Aktuálně.cz ten který den věnuje, přitom na stránku přibývají a proměňují se v reálném čase.  „Po celou dobu, co jako Aktuálně.cz existujeme, slýcháme opakovaně od našich čtenářů, že nemají čas trávit na našich stránkách celý den, a rádi by od nás dostali na jedné stránce rychle a přehledně obrázek o celém dni, kde by našli vše podstatné, co jsme publikovali. Právě tomuto přání vychází vstříc nová aplikace Rychlý přehled,“ říká Pavel Tomášek, produktový manažer Aktuálně.cz (http://aktual­ne.centrum.cz/te­ma/)

Stránka zobrazuje průběžně a online aktualizované tagové mračno zrcadlící to, o čem v posledních 24 hodinách Aktuálně.cz informovalo. Zobrazování jednotlivých témat určuje algoritmus vážící nejen četnost výskytu klíčových slov, ale také jejich vazby a význam.Uživatelé přímo v tagovém mračnu najdou souvislosti mezi jednotlivými zpravodajskými tématy dne a mohou se prokliknout na stránky, kde dostanou výpis článků, fotogalerií, grafik, videí či wiki stránek, které byly k danému tématu publikovány. Snadno si mohou vylistovat nejen události a jejich zevrubné zpracování redakcí Aktuálně.cz v rámci jednotlivého dne, ale také napříč celou historií existence deníku. Čtenáři dostávají pomocí tagového mračna přehled nejen o dění v posledních čtyřiadvaceti hodinách, mohou si pomocí jednoduchého kalendáře vylistovat také kterýkoli den za více než pětiletou existenci Aktuálně.cz a připomenout si tak snadno, co byly události, které daným dnem hýbaly.  Na jednotlivých stránkách dostanou také časový graf zobrazující, kdy a jak moc byla daná událost horkým zpravodajským tématem.

 „Když jsme se s kolegy rozhodli, že na Aktuálně.cz zavedeme tagování článků, věděli jsme, že chceme čtenářům nabídnout víc než tuto běžnou a prostou funkcionalitu. Nová služba nabízející uživatelům nejen rychlý přehled o aktuálním děním, ale také plné vnoření se do historie i souvislostí všeho podstatného, je inovací, která staví na výhodách moderních elektronických médií,“ říká Pavel Tomášek.