Hlavní navigace

Ryder Cup na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Svět se již těší na golfovou událost roku a Galaxie sport bude při tom. Už 36. ročník slavného Ryder Cupu, tedy prestižního souboje mezi týmy Spojených států amerických a Evropy, se letos bude konat od 22. do 24. září v irském K – Clubu , celým názvem "The Kildare Hotel and Country Club".

Sdílet

Hradec Králové 19. září 2006 – Na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť světa, jehož architektem byl legendární Arnold Palmer, se sejde 24 špičkových světových golfistů. Papírově hvězdný americký tým prohrál od roku 1995 čtyři z celkem pěti soubojů a kapitán týmu Tom Lehman dělá vše pro to, aby jeho tým konečně prolomil evropskou nadvládu. Snažit se o to bude světová jednička Tiger Woods a jeho krajané Phil Mickelson a Jim Furyk. Čelit jim bude vždy velice semknutý tým Evropy, jehož lídry budou letos Colin Montgomerie, Sergio Garcia či evropská jednička David Howell.

Proslulý Ryder Cup se koná každé dva roky již od roku 1927. Výjimkou bylo pouze období od roku 1937 – 1947 a rok 2001, kdy v prvním případě se turnaj nekonal z důvodu 2. světové válce a v druhém byl zrušen kvůli tehdejším teroristickým útokům na Ameriku.

Podaří se silnému americkému výběru vrátit Evropanům ostudnou porážku z posledního ročníku? Sledujte přímé přenosy z Ryder Cupu na Galaxii sport od pátku 22. do neděle 24. září 2006!