Hlavní navigace

S Autodesk Inventorem budete v cíli dříve než ostatní

[Tisková zpráva] Společnost Autodesk a její partneři představili na MSV 2008 v Brně kompletní portfolio řešení pro počítačový návrh v oblasti strojírenství a výroby

Sdílet

Praha, 18. 9. 2008 – Společnosti Tech Data Distribution, Autodesk a jejich autorizovaní partneři sezvali všechny zájemce o oblast strojírenství a výroby na stánek Autodesku, který přivítal návštěvníky u příležitosti letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V rámci zajímavých expozic stánku č. A1–009 se návštěvníci mohli seznámit nejen s nejpokročilejšími softwarovými technologiemi pro počítačem podporovaný návrh, ale také s jejich praktickým nasazením u celé řady významných českých a slovenských firem. Velkým lákadlem expozice bylo i představení pouštního speciálu českého týmu OFFROADSPORT CZ, který si návštěvníci mohli na místě prohlédnout.

Po loňském úspěchu, který slavila návštěva Karla Lopraise a jeho Tatry přímo v rámci expozice, byl letos připraven neméně zajímavý doprovodný program. Jako názorná ukázka toho, jak Inventor v praxi pomáhá při dosahování vyšší kvality návrhů, a tím i konkurences­chopnosti firem, mohli návštěvníci shlédnout představení závodního speciálu týmu OFFROADSPORT CZ. S pomocí řešení Autodesk Inventor v tomto případě týmoví konstruktéři navrhli (kromě motoru a převodovky) celé auto.

„Autodesk Inventor naši práci výrazně urychlil, zpřesnil a v mnoha směrech také ulehčil. Věříme, že se nám s pomocí Inventoru podaří zkonstruovat konkurenceschopné auto, které uspěje na nejnáročnější automobilové soutěži – Rallye Dakar,“ řekl Mirek Zapletal, šéf vývoje a zkušený závodník v jedné osobě.

„Vzpomínám, že již první využití Inventoru v našem projektu – simulace chodu prvků přední nápravy – pro nás znamenalo obrovskou časovou úsporu. A to ani nemusím zmiňovat obrovský nárůst přesnosti návrhu, který znamená velkou finanční úsporu. Komunikace mezi Inventorem a jinými CAD systémy je na velmi vysoké úrovni, čehož často využíváme při komunikaci s externími dodavateli,“ dodal Jan Krasula, nadějný konstruktér pracující na projektu závodního auta třídy T1 pro cross-country rallye. „Výhod Inventoru jsme však odhalili daleko více – za všechny jmenujme třeba snadný návrh trubkového rámu vozu. Vysoce si ceníme i snadné ovladatelnosti softwaru, která se projevuje na rychlém zaučení dalších konstruktérů.“

V rámci expozice ve stánku A1–009 představili odborné veřejnosti řešení Autodesk produktové řady 2009 zástupci společností M&P spol. s r.o., ŠTOR CAD Computers, spol. s r.o., a XANADU a.s. V samostatných stáncích vystavovali také další autorizovaní prodejci pro oblast strojírenství ADEON CZ s.r.o. (A1–008) a DAGIS a.s. (A1–015).