Hlavní navigace

S Českým rozhlasem přišlo darovat krev 658 lidí

[Tisková zpráva] Ve středu 13. června 2007 se v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem uskutečnil již 48. odběr krve. Na všechna odběrová místa po celém Česku se dostavilo 658 dárců. V hlavním městě přišlo darovat krev 106 lidí, z toho 24 prvodárců. V regionech na transfuzní stanice dorazilo celkem 552 bezplatných dárců, z nichž bylo přesně 47 prvodárců.

Sdílet

Podle redaktorky Českého rozhlasu 2 – Praha Dany Městkové, která daruje krev již několik let, souvisí mírný pokles dárců při 48. odběru s velice parným a dusným počasím. Nižší počty dárců v Praze lze vysvětlit i tím, že mnozí z Pražanů byli po léta zvyklí darovat krev v budově Českého rozhlasu na Královských Vinohradech. Od nového roku však odběry probíhají na transfuzním oddělení VFN Praha na Karlově náměstí.

K akci „Daruj krev s Českým rozhlasem“ se připojily i regionální stanice Českého rozhlasu: České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Hradec Králové, Brno, Pardubice a také Český rozhlas Region, Vysočina. Odběry probíhají na transfuzních stanicích: v Plzni, Hradci Králové, Třebíči, Pardubicích, Svitavách, Brně, Zlíně, Olomouci, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a také v Šumperku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).