Hlavní navigace

S elektronickým vyúčtováním VOLNÝ k ochraně životního prostředí

[Tisková zpráva] Společnost VOLNÝ, přední alternativní telekomunikační operátor, nabízí zákazníkům, kteří využívají služeb VOLNÝ, možnost vybrat si způsob zasílání faktury. Zákazník si může nastavit zasílání faktury poštou či emailem. Pokud si zvolí elektronickou cestu, současně tím podpoří program Nadace Partnerství – STROM ŽIVOTA.

Sdílet

VOLNÝ, jako jeden z prvních telekomunikačních operátorů, nabízí svým zákazníkům možnost zvolit si způsob zasílaní vyúčtování. Zákazník má šanci si, jednoduše a zdarma, zvolit zda chce zasílat faktury za služby VOLNÝ poštou, emailem, příp. kombinací obou cest.

V rámci samoobslužného portálu Muj.volny.cz VOLNÝ spustil novou verzi nástroje „nastaveni fakturace“, kde volba proběhne.

Elektronická fakturace služeb přináší několik výhod:

  • zákazník má svá vyúčtování kdykoliv k dispozici,
  • vyúčtování bude VOLNÝ zasílat na emailovou adresu, kterou si zákazník sám určí,
  • elektronická vyúčtování si zákazník může ukládat nebo třídit přímo ve svém počítači.

V rámci tohoto kroku se VOLNÝ rozhodl podpořit program „Nadace Partnerství“ – STROM ŽIVOTA. Každý měsíc bude z každého elektronického vyúčtování služeb odvádět finanční dar na podporu životního prostředí.

„Velké množství našich zákazníků využívá pro komunikaci email, a pro mnohé z nich je tento způsob komunikace s námi pohodlnější. Proto jsme se rozhodli tohoto komunikačního kanálu plně využít. Elektronický způsob fakturace je většinou zákazníků vítán. Částku, kterou ušetříme na tisku a papíru, vrátíme prostřednictvím Nadace Partnerství zpět přírodě, a tím i naši zákazníci automaticky přispějí na rozvoj životního prostředí,“ uvádí Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Nadace Partnerství je nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky. Nadace partnerství nabízí organizacím i jednotlivcům několik možností, jak se na jejích projektech podílet. Ke spolupráci se společností VOLNÝ Radana Dungelová, vedoucí rozvojového týmu Nadace Partnerství, říká: „Vítáme iniciativu společnosti VOLNY, která svým klientům nabízí pohodlnější a modernější služby a ušetří přitom vzácné přírodní zdroje. Pokud firma nepošle dvoustránkovou fakturu 100 tisícům svých klientů, ušetří každý měsíc 12 stromů, které je třeba pokácet na výrobu takového množství papíru. To může být až čtvrt hektaru přirozeného lesa ročně! Ve vztahu k životnímu prostředí se zdánlivě jednoduché rozhodnutí může projevit velmi znatelně. Věříme, že celá řada klientů VOLNÝ si zvolí elektronickou fakturaci, a přispěje tak na konkrétní projekty, které zlepšují kvalitu života nás všech.“

Posláním Nadace Partnerství je pomáhat nevládním organizacím, obcím a dalším partnerům v péči o životní prostředí, stimulovat trvale udržitelný rozvoj, mezisektorovou spolupráci a účast občanů na věcech veřejných. Více informací naleznete na www.nadacepar­tnerstvi.cz .