Hlavní navigace

S Filmžurnálem Vám neunikne nic podstatného z MFF KV

[Tisková zpráva] Český rozhlas 1 - Radiožurnál bude od 3. do 11. července vysílat na karlovarské frekvenci 102,6 FM specializovaný program Filmžurnál. Po celou dobu konání MFF KV bude opět tato frekvence částečně odpojena pro podrobné zprávy z festivalového dění, ale i lokální dopravní zpravodajství, předpověď počasí, tipy na výlety a další zajímavosti.

Sdílet

Program Filmžurnálu bude i letos složen vždy z hlavní zpravodajské relace a některých dalších pořadů převzatých z celé sítě Radiožurnálu, hlavní část bude ale tvořit zvláštní festivalový program. Každé ráno začne v 9 hodin Karlovarským spektrem s přehledem očekávaného festivalového dění a skončí před 18. hodinou Zatmívačkou, která shrne hlavní události dne.

Těžištěm vysílání budou živé rozhovory s tvůrci i filmovými hvězdami, reportáže z oficiálního festivalového dění i jeho zákulisí. Lucie Výborná nebo Václav Žmolík vyzpovídají hosty v hotelu Thermal (Host Radiožurnálu – po-pá v 10:00, so-ne 11:00), moderátorka Jolka Krásná si s nimi bude povídat v rámci pořadu Čaj o třetí (po-ne v 15:00 hod.) přímo před publikem. Nebude se však vysílat jen o MFF, ale i aktuálních problémech na Karlovarsku, dopravě, počasí, zazní i tipy na výlety.

Program bude letos velmi kontaktní nejen díky častým soutěžím a pravidelným anketám. Návštěvníci uvidí reportéry Radiožurnálu a jejich hosty přímo při práci díky prosklenému vysílacímu studiu, které bude již tradičně umístěno v přízemí hotelu Thermal. „Toto je pro návštěvníky festivalu skvělá příležitost nahlédnout do rozhlasové kuchyně a podívat se zblízka na VIP hosty festivalu, které tam budeme zpovídat,“ řekl Vladimír Kroc, vedoucí týmu Filmžurnálu.

Filmžurnál lze poslouchat také přes internet na www.rozhlas.cz/fil­mzurnal, kde spolu s podrobným programem Filmžurnálu naleznou návštěvníci také obrazové a textové zpravodajství ze 44. ročníku MFF Karlovy Vary.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).