Hlavní navigace

S ICQ na Atlasu SMS zdarma také do sítě Vodafone!

[Tisková zpráva] Praha, 7. května 2007 – Společnost ICQ a portál Atlas.cz navazuje spolupráci s mobilním operátorem Vodafone na zasílání textových zpráv zdarma uživatelům české i anglické verze ICQ. Od uvedeného data budou mít uživatelé, nejrozšířenějšího českého on-line komunikátoru, možnost posílat textové zprávy zdarma více přátelům. Doposud ji měli pouze zákazníci sítě O2.

Sdílet

Zprávy z ICQ na mobilní telefony jsou zcela zdarma, odpovědní zprávy zpoplatňují operátoři jako standardní SMS zprávu podle tarifů uživatele. „Posílání SMS zdarma se těší mimořádné oblibě, o čemž svědčí dosavadní čísla o využívání této služby prostřednictví Atlas ICQ,“ uvádí David Duroň, generální ředitel Atlas.cz. Od počátku spuštění této služby, v druhé polovině listopadu 2006, bylo prostřednictvím icq.atlas.cz a sítě O2 podle interních statistik poslány miliony sms zpráv. „Navázání spolupráce s Vodafone nám tak umožňuje naplňovat očekávání našich uživatelů,“ dodává David Duroň.

Vodafone s portálem Atlas.cz navázal úspěšnou spolupráci už na aktuální sérii dokumentů o úspěšných podnikatelích Dvanáct odvážných, kdy Atlas.cz připravil pro nominované podnikatele kompletní internetovou komunikační kampaň zdarma. „Spolupráce s internetovými portály je jednou z oblastí, kde plánujeme rozvíjet naše aktivity, abychom zákazníkům umožnili plynule přecházet pomyslnou hranici mezi mobilním a internetovým světem,“ říká Chris Robbins viceprezident pro marketing a dodává: „ICQ i SMS zprávy patří k těm službám, které naši zákazníci ve velké míře využívají, a proto jsme se rozhodli právě pro tento koncept.“

"ICQ svým uživatelům nabízí možnosti jednoho z nejlepších světových komunikačních nástrojů,“ říká generální ředitel ICQ Orey Gillian a dodává: "Posílání SMS zpráv patří k jedné z nejoblíbenějších funkcí, a proto jsme rádi, že podobnou službu můžeme v České republice nabídnout ještě širšímu spektru uživatelů.“

Díky službě ICQ SMS si uživatelé, zasílající SMS prostřednictvím ICQ, mohou odpověď od mobilního příjemce přečíst přímo ve svém ICQ okně, neboť tyto zprávy se zobrazují v běžném okně ICQ. Pro odpověď stačí v mobilním telefonu odpovědět na přijatou SMS a zpráva je odeslána zpět uživateli ICQ. Cena odpovědi odeslané z mobilního telefonu je dána tarifním programem operátora a je ve stejné výši jako cena za běžnou SMS v síti operátorů O2 a Vodafone.

Použití služby je velni snadné. Stačí do seznamu kontaktů přidat mobilní telefonní číslo kteréhokoliv z vašich přátel a před odesláním SMS zprávy na mobilní telefon zvolit v dolní části okna zprávy ikonu telefonu. Zprávy je možné posílat i těm uživatelům, kteří ICQ nepoužívají. Stačí je jednoduše uložit do seznamu kontaktů jako SMS kontakt, k čemuž slouží položka Přidat kontakt (Add Contact) v menu ICQ klienta.

Ilustrovaná uživatelská příručka je k dispozici na adrese icq.atlas.cz/smszdar­ma.