Hlavní navigace

S lidovci můžete komunikovat i SMSskou

[Tisková zpráva] Pardubice - KDU-ČSL spustila v souvislosti s prezidentskou volbou systém, který umožnil seznámit volitele s názory občanů. Jelikož měla nová služba obrovský ohlas v podobě stovek zaslaných sms zpráv, rozhodl se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek tuto možnost oslovení krajských radních a zákonodárců poskytovat i nadále a rozšířit více mezi lidi.

Sdílet

„Považuji za velmi přínosné, když může politik touto cestou velmi flexibilně reflektovat názory občanů k aktuálním tématům“, říká Roman Línek, vicehejtman Pardubického kraje, ve kterém se akce setkala taktéž s nebývalým zájmem.

V souvislosti se spuštěním systému bude tedy možné oslovit poslance, senátora, starostu či radního krajského zastupitelstva v Pardubickém kraji a vyjádřit mu svůj názor, prosbu či přání prostřednictvím krátké textové zprávy. Na začátku SMS zprávy musí být napsáno KDUCSL a pak teprve následuje samotný text, který odešlete na číslo 900 77 03. Zpráva by neměla přesáhnout 160 znaků včetně klíčového slova – text nad standardních 160 znaků nebude doručen. Cena SMS je 3,– Kč včetně DPH.

KDU-ČSL je jedinou parlamentní stranou, která umožňuje svým členům či příznivcům komunikovat se svými zákonodárci touto cestou. Před rokem také zavedla pro občany možnost komunikovat s krajskými kancelářemi pomocí programu Skype, se kterým je možné telefonovat přes internet zadarmo.