Hlavní navigace

S mikrofonem za českými a moravskými orchestry

[Tisková zpráva] V pondělí večer si vás dovolujeme pozvat k poslechu dalšího z koncertů putovního projektu S mikrofonem za českými a moravskými orchestry. Jde o sérii 15. rozhlasových přenosů z koncertních sálů z různých regionů České republiky, ale také z předních koncertních síní našich hudebních metropolí. Po návštěvě koncertů v Mariánských Lázních, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Brně, Hradci Králové a Praze vám rozhlasové mikrofony přiblíží atmosféru abonentního koncertu Komorní filharmonie Pardubice.

Sdílet

Tímto pondělním přímým přenosem se cyklus zároveň posune přesně do své poloviny. V úvodu večera se v podání Komorní filharmonie Pardubice rozezní Předehra g moll M. I. Glinky a Koncert pro flétnu a orchestr č. 1 G dur K. 313 W. A. Mozarta. Ve druhé polovině koncertu je na programu Smuteční pochod pro smyčce J. Suka a na závěr Česká suita D dur, op. 39 A. Dvořáka. Jako sólista večera se představí flétnista Roman Novotný, řídí Leoš Svárovský.

V přestávce koncertu Vám v přímém přenosu nabídneme k poslechu rozhovor s ředitelem Komorní filharmonie Pardubice, panem PhDr. Ludvíkem Kašpárkem.

Nahrávkám Komorní filharmonie Pardubice bude dne 5. března od 14:30 věnován také odpolední Hudební pořad. Tento nový putovní hudební projekt je určen všem příznivcům symfonické hudby. Do konce této koncertní sezony cyklus S mikrofonem za českými a moravskými orchestry dále navštíví Karlovy Vary, Pardubice, Plzeň, Prahu, Teplice a Zlín. Projekt uceleně mapuje úroveň stěžejních orchestrů v České republice, přiblíží jejich plány a cíle a nahlédne do dramaturgie abonentních cyklů. Každý ze zúčastněných orchestrů bude v den večerního koncertu blíže představen také v průběhu denního vysílání. V kulturním magazínu Mozaika a v přestávkách koncertů budou vysílány rozhovory s řediteli orchestrů. O každém orchestru budou uveřejněny články v týdeníku Rozhlas a v magazínu Klub Vltava.

Více informací na www.rozhlas.cz/or­chestry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).