Hlavní navigace

S Radiožurnálem na hory v pohodě a bez obav

[Tisková zpráva] Každý rok Radiožurnál vysílá speciální informace o sněhových podmínkách u nás a v zahraničí. Letos začíná relacemi o sněhových podmínkách a středicích v zahraničí již 2. prosince, vysílání potrvá až do jara 2010. Kolik připadlo sněhu a jaká je sjízdnost silnic, sjezdovek i stop? Uslyšíte vždy od středy do neděle na Radiožurnálu.

Sdílet

Zahraniční redakce Radiožurnálu zavede posluchače každý týden ve čtvrtek v 11.40 a v neděli v 9.20 do některého z evropských lyžařských středisek. Jaké novinky a zajímavosti nabízí konkrétní střediska? 3. a 6. prosince uslyší posluchači reportáže o Svatém Mořici ve Švýcarsku, týden nato, 10. a 13. prosince, o Alpe d'Huez ve Francii. Vysoké a Nízké Tatry, Dolomity, rakouské, nebo švýcarské Alpy – to jsou další z míst, kam se vydají zahraniční zpravodajové a spolupracovníci Radiožurnálu.

V reportážích uslyšíte praktické rady a informace jako jsou letošní ceny hotelů, skipasů, dostupnost, ceny v restauracích, zázemí pro lyžaře apod. Ve vysílání Radiožurnálu se bude mluvit i o bezpečnostních opatřeních, rychlosti na sjezdovkách, horské službě a cenách za zásah, módních lyžařských trendech (snowkiting, skialpinismus, sněžnice, heliskying atd.) a posledních poznatcích o lavinách. Některé z těchto informací zazní také v reportážích Zblízka (po-pá 9.10 hod.).

Ve víkendovém pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů (so-ne 10.05–11.00 hod.) zase uslyšíte reportáže třeba o kulinárních zvláštnostech ve vybraných zimních centrech.

Všechny příspěvky naleznete také v Rádiu na přání doplněné i bohatou fotogalerií – více na www.radiozurnal.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).