Hlavní navigace

S rostoucím počtem virů...

[Tisková zpráva]

Sdílet

Agerit: S rostoucím počtem virů…

Rajhrad, 12. 2. 2004 – S rostoucím počtem virů, šířících se internetem neustále narůstá potřeba zvyšování bezpečnosti počítačů k němu připojených. Již dávno minula doba, kdy k napadení počítače viry docházelo při tak zvaném stahování souborů do počítače. Současné viry jsou stále „inteligentnější“ a záludnější a následky jejich působení destrukčnější. Množí se případy, kdy konkurence získává informace pomocí počítačů připojených k síti, a sám vlastní uživatel takovéhoto počítače ani neví, že vykonal velmi dobrou službu svému konkurentovi. Finanční prostředky vynaložené na ochranu svých důvěrných dat velkými společnostmi dosahují astronomických částek a tuto situaci si uvědomují i ti, kteří informace získávají právě od těch menších s minimální ochrannou dat. Je nutné vždy vynaložit velké finanční prostředky pro obstojnou ochranu dat? Není rozumnější finanční prostředky vynaložit na aktivity, které mne živí? To jsou otázky, které většinu uživatelů PC a internetu napadají, pokud nedojde k problému.

A právě s cílem minimalizovat finanční prostředky vynaložené na ochranu dat a zároveň zjistit v jakém nebezpečí se nachází data počítače připojeného k síti internet, společnost AGERIT s.r.o. zprovoznila na www stránkách http://test.bez­pecnosti.cz BEZPLATNOU on-line službu, která umožní realizovat základní test bezpečnosti připojeného počítače z pohledu ochrany umístěných dat a jeho napadení.

Vlastní test realizuje analýzu otevřených portů síťového rozhraní (síťové karty, modemy). Málokterý uživatel totiž tuší, které služby v průběhu jeho připojení k internetu jsou na jeho počítači aktivní. Tyto běžící procesy mohou umožnit přístup k datům uživatele všem ostatním, kteří jsou v daný moment k internetu také připojeni. Například sdílení souborů je užitečně v lokální sítí, ale pokud je dostupné i z internetu, je to velice nebezpečné. Test analyzuje běžící služby (v současnosti 18 základních a v nejbližší době ve spolupráci se společností GRISOFT přibudou testy i na viry-trojské koně) a pokud vyhodnotí službu jako napadnutelnou, oznámí její aktivitu a nebezpečí. Uživatel je tak informován, o stavu jeho zabezpečení a upozorněn na možné rizika. Tyto testy dělají denně desetitisíce anonymních útočníků po celém světě, s tím rozdílem že v případě zjištění slabého místa, tuto informaci uživateli neoznámí, ale napadnou jej ! Test veškeré informace získává legální cestou a nezpůsobuje žádné riziko pro uživatele. Společnost Agerit s.r.o. se zabývá zabezpečením sítí a dat a tímto svým produktem chce napomoci v boji s internetovými viry a piráty.

V případě dotazů nás kontaktujte:
AGERIT s.r.o. ,
info@agerit.cz, www.agerit.cz,

Za společnost Agerit s.r.o.
technický ředitel
Ing. Michal Strach
strach@agerit.cz
tel.: 603 420 730

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).