Hlavní navigace

S chytrým telefonem může mít každý vlastní rádio

[Tisková zpráva] Praha, 14. 7. 2011 – Rádio, které hraje jen skladby a interprety, na které máte zrovna náladu? Poslouchat ho mohou ode dneška všichni hudbymilovní majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android.

Sdílet

Služba se jmenuje YouRadio a je součástí serveru o muzice Koule.cz. Stojí za ní mediální dům Lagardère Active, který provozovuje také například rádia Evropa 2 a Frekvence 1.

„Nabízíme lidem možnost poslouchat a volit jen takovou hudbu, na kterou mají zrovna chuť, náladu a která se jim líbí,“ popsal ředitel divize digitálních médií společnosti Lagardère Active Lubor Zoufal. „Jednoduše vyberou interpreta nebo žánr a poslouchají. YouRadio jim pak nabízí další hudbu ve stejné náladě. Skladby, které se jim líbí nebo nelíbí, mohou označit a vytvořit si tak v podstatě vlastní rádio na míru.“

Takové rádio se hodí například na zpříjemnění cesty vlakem a ocení ho všichni, kdo pracují v otevřených kancelářích.

V databázi YouRadia jsou domácí a zahraniční skladby od více než sedmi tisíc interpretů mnoha žánrů jako například disco, blues, rap, pop, rock, funk nebo country. YouRadio přehrává oblíbené skladby bez nakupování, stahování a skládání playlistů. Profil a předvolené nálady lze jednoduše spravovat na www.youradio.cz.

Mobilní aplikace YouRadio, kterou pro Lagardère Active vyvinulo české studio Inmite, je od dnešního dne zdarma ke stažení pro všechny majitele smartphonů s operačním systémem Android.