Hlavní navigace

S úkoly do Capsy

[Tisková zpráva] Praha, 28. června 2010 - Dnes již známý a zavedený systém pro sdílení a správu souborů, Capsa.cz, přichází s dalším významným rozšířením – modulem Úkoly. Vedle funkcí jako je online editace, historie verzí souborů či sdílený kalendář, na které jsou již uživatelé Capsy zvyklí, přispěje i nový modul Úkoly k lepší a jednodušší organizaci práce.

Sdílet

Možnost úkolování přivítají obzvláště pracovní týmy, které službu Capsa.cz intenzivně využívají,. Nebudou však jistě jediní, protože každý občas ocení možnost sepsat si přehledně své povinnosti a spolehnout se na to, že na sebe samy včas upozorní.

Modul Úkoly nabízí všechny funkce, které by uživatelé mohli potřebovat. Samozřejmostí je lhůta pro splnění úkolu, tři úrovně důležitosti a možnost komentářů. Kromě toho nechybí ani vypracovaný systém upozorňování pro zadavatele i pověřeného, který upozorňuje nejen na blížící se termín úkolu nebo jeho nedodržení (upomínka), ale i na ostatní události a změny spojené s úkolem.

Stejně jako v celé Capse ani v modulu Úkoly nechybí možnost nastavení individuálních přístupových práv. Tu zajišťuje systém štítků, kterými se úkoly dají kategorizovat do skupin a zároveň tyto skupiny lze zpřístupnit jen určitým uživatelům. Díky tomu je velmi snadná komunikace i ve větších týmech. Připravuje-li třeba tým webové stránky pro velkého klienta, uvidí grafici úkoly pouze týkající se designu, vývojáři ocení možnost prohlédnout si, jakými změnami byli grafici zaúkolováni a jak jejich práce postupuje. Vedení týmu bude mít přehled o stavu všech úkolů, a naopak pro klienta, který má do systému přístup například kvůli sdíleným souborům, může být celý modul úkolů skryt.

Nový modul je integrován do všech tarifů Capsy, tedy i do bezplatné varianty Zadax.

„Novým modulem pro správu úkolů reagujeme na poptávku našich stávajících zákazníků,“ říká Jan Raab, autor systému Capsa.cz, „Jeho zavedením se Capsa.cz stává komplexním nástrojem pro řízení projektů, dostupným pro nejširší skupinu uživatelů.“

Capsa.cz má navíc další výhody – stále zůstává přístupná online odkudkoli bez nutnosti instalace na lokální počítač a data jsou v Capse.cz v naprostém bezpečí.

Aplikace Capsa.cz umožňuje lidem bez omezení spolupracovat na nejrůznějších projektech odkudkoli na světě online. Největší předností Capsy je kvalitní správa souborů, včetně jejich editace, verzování a upozorňování na změny. Díky velkému prostoru pro data je Capsa také vhodnou alternativou k datovým úložištím.

Od 1.7.2010 bude tým Capsa.cz spravovat také známý server Úschovna.cz pro rychlé posílání velkých souborů.