Hlavní navigace

SafeBoot se začleňuje do bezpečnostního balíku ProtectTools od HP

[Tisková zpráva] SafeBoot, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů ochrany mobilních dat a technologií přístupu, oznamuje, že technologie ochrany mobilních dat SafeBoot je nyní součástí vybavení HP notebooků a Tablet PC ve třídách business class (b) a professional class (p) – výrobcích prodávaných firmám sektoru SMB a Fortune 1000 .

Sdílet

SafeBoot je určen jak pro segment SMB, tak pro enterprise řešení. Budou jím vybaveny notebooky a Tablet PC od HP jako součást funkcionality Drive Encryption balíku HP ProtectTools Security Suite, jehož účelem je ochrana koncových uživatelů před zneužitím dat v případě odcizení přenosného zařízení.

Ztráta důvěrných dat (včetně duševního vlasnictví, obchodních dokumentů a dat o zákaznících a zaměstnancích) je podle výzkumu zveřejněného v srpnu společnostmi Ponemon Institute LLC a Vontu Inc. mezi americkými společnostmi převažujícím problémem. Výzkumu se zúčastnilo téměř pět set odborníků na bezpečnost informací. Osmdesát jedna procent respondentů uvedlo během posledních dvanácti měsíců ztrátu jednoho nebo více přenosných počítačů s citlivými daty.

Řešení SafeBoot bezpečnosti dat a zařízení, nejvýznamnější technologie společnosti SafeBoot International, pomáhá ochránit data a zařízení proti zvyšujícím se rizikům spojeným se ztrátou, krádeží a neoprávněným přístupem. Řešení SafeBoot nabízejí silnou dvoufaktorovou kontrolu přístupu před startem CEO systému a silné šifrovací technologie certifikované FIPS 140–2.

SafeBoot Chief Executive Office Gerhard Watzinger označuje tuto integraci za nalezení nejlepšího a nejrozsáhlejšího řešení ochrany pro zákazníky HP. „Organizace vybavují svoji infrastrukturu nejrozsáhlejším technologickým řešením na trhu pro ochranu před krádeží přenosných počítačů a zneužitím dat. Zákazníci HP mohou mít důvěru, že jejich notebooky a jiná zařízení jsou šifrovány, certifikovány a v souladu bezpečnostními politikami“ uvádí Watzinger.

„HP si vybral SafeBoot pro jeho schopnost jednoduché instalace a škálovatelnosti pro potřeby enterprise řešení, integraci s infrastrukturou PKI a schopnosti správy politik“ řekla Carol Hess-Nickels, ředitelka celosvětového marketingu oddělení Personal Systems Group v HP a dodává „Spolupráce se společností SafeBoot poskytuje zákazníkům jednu z nejrobustnějších a nejefektivnějších technologií ochrany dat zaměřenou na boj s trvajícími problémy krádeží notebooků a zneužitím dat, aniž by znamenala rozsáhlé zatížení IT infrastruktury.“

Řešení SafeBoot mají se svými více než 3 miliony uživatelů a zákazníky ve 170 z 500 Fortune společností největší podíl mezi bezpečnostními řešeními pro data a zařízení. Řešení SafeBoot jsou certifikována Common Criteria EAL4, FIPS 140–1 a 140–2 a poskytují silné šifrování a bezpečnou správu klíčů. SafeBoot je řešení ochrany dat a kontroly přístupu, které si vybralo více než 3000 organizací po celém světě včetně bank, pojišťoven, konzultačních firem, státních a zdravotnických institucí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).