Hlavní navigace

Společnosti Salesforce.com a VMware uzavírají strategické partnerství pro spuštění VMforce™, prvního podnikového Java cloudu na světě

[Tisková zpráva] VMforce poskytne důvěryhodnou přístupovou cestu ke cloud technologii pro 6 milionů podnikových vývojářů aplikací Java včetně 2 milionů členů společenství Spring. VMforce umožní vývojářům aplikací Java trvale se napojit na služby platformy Force.com včetně databáze Force.com, spolupracovat v rámci programu Chatter, účastnit se pracovních postupů, analýz a vyhledávání. VMforce bude zahrnovat novou technologii VMware vCloud, která dramaticky usnadňuje správu a sladění činností aplikací na bázi infrastruktury VMware vSphere™. Část cloudové platformy Force.com umožní vývojářům aplikací Java snadno a rychle budovat další generaci podnikových aplikací Cloud 2, které jsou sociální, mobilní a schopné spolupracovat.

Sdílet

Praha, 28. dubna 2010 — Salesforce.com, společnost zabývající se technologií cloud computing pro podniky a VMware, přední hráč na poli cloudové infrastruktury, oznámily včera večer vznik partnerství za účelem společných dodávek, prodeje a podpory nové podnikové technologie Java cloud nazvané VMforce™. Vznik byl oznámen na akci konané v San Francisku a pořádané vedoucími představiteli obou společností. VMforce v sobě spojí technologie, odborné znalosti a komunity obou vedoucích společností na poli technologie cloud computing, která hýbe oborem informačních technologií.

Díky VMforce bude mít více než 6 milionů vývojářů aplikací Java včetně více než 2 milionů vývojářů používajících rámec Spring s podporou divize SpringSource společnosti VMware otevřenou cestu k technologii cloud computing. Nyní budou schopni vedoucí IT oddělení a IT specialisté ještě dále využít své programátorské schopnosti a investice do aplikací Java a plně využít výhod platformy Force.com, která je vedoucí platformou v oboru k vyvíjení podnikových aplikací Cloud 2, které jsou schopny provozu na jakémkoliv mobilním zařízení v reálném čase. VMforce dramaticky zjednoduší způsob, jakým podniky a podnikoví vývojáři aplikací Java mohou co nejlépe využít ekonomické výhody technologie cloud computing, aniž by to mělo negativní dopad na pružnost a volby, které požadují.

„Vítejte v Cloud 2, podnikoví vývojáři aplikací,“ řekl Marc Benioff, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti salesforce.com. „Tento zásadní posun v sobě zahrnuje technologii cloud computing, spolupráci v reálném čase a mobilní nástroje jako iPad a směřuje k uspokojování nových potřeb podniků. Nyní, v partnerské spolupráci se společností VMware, dodáváme VMforce a přinášíme Java na Force.com tak, aby podnikoví vývojáři aplikací Java mohli vytvářet mocné a nové aplikace Cloud 2.“

„Společnosti hledají řešení, která obsahují výhody technologie cloud computing při zefektivnění využití stávajících zdrojů, odborných znalostí a infrastruktury,“ řekl Paul Maritz, prezident a výkonný ředitel společnosti VMware. „Vytvořením dramaticky zjednodušeného řešení pro vývoj moderních aplikací je VMforce významným krokem vpřed tím, že nabízíme svým zákazníkům cestu, která přemosťuje stávající interní investice zdroji a pružností technologie cloud.“

Platforma VMforce byla navržena tak, aby umožnila první podnikový Java cloud, který je:

 • Důvěryhodný: Protože je technologie provozována na bázi důvěryhodné celosvětové infrastruktury salesforce.com, platforma VMforce zdědí výhody infrastruktury pro dodávání služeb, které se dostalo jedněch z nejpřísnějších bezpečnostních akreditací v oboru včetně ISO 27001, SysTrust a SAS70 Type II. Tisíce největších společností po celém světě již pracují s platformou VMware a saleforce.com. Nyní díky VMforce mohou ještě lépe využít spojené síly obou společností a začlenit své kritické podnikové aplikace do cloudu.
 • Otevřený: Platforma VMforce bude podporovat standardní kód Java: prosté staré objekty Java (POJOs), stránky Java Server (JSPs), Java Servlets a mnohé další pomocí oblíbeného rozhraní Spring. Tím, že si společnosti vytvoří podnikové aplikace Java s rozhraním Spring, budou schopny snadno vnášet podnikové aplikace Java do VMforce nebo naopak.
 • Elastický: S pomocí VMforce je možno aplikace automaticky přizpůsobovat. Zákazníci VMforce se nyní nemusí dále obávat rozšiřování aplikačních serverů, databází nebo infrastruktury, aby vyhověli požadovanému výkonu. VMforce je schopna automaticky řešit rozšiřitelnost jako službu.
 • Úplný: VMforce poskytne vyčerpávající řešení pro vývoj podnikových aplikací Java v cloudu včetně důvěryhodné celosvětové infrastruktury, virtualizační platformy, sladění a řídící technologie, relační databáze cloudu, vývojové platformy a služeb spolupráce, času zpracování aplikace, vývojového rámce, nástrojů a dalších věcí.
 • Cloud 2: Cloud 2 v sobě spojuje mobilitu další generace, přátelskou spolupráci a přístup k informacím v reálném čase a vytváří tak nové úrovně produktivity a vyzdvihuje podnikovou technologii cloud computing na vyšší úroveň.

VMforce™: Důvěryhodný cloud pro podnikové vývojáře aplikací Java
VMforce bude prvním prostředím pro kritické rozmístění podnikových aplikací Java v cloudu. VMforce bude společně dodávána společnostmi salesforce.com a VMware a bude spojovat světově nejoblíbenější jazyk Java, světově nejoblíbenější Java rozhraní Spring, vedoucí virtualizační platformu VMware vSphere™ a bude provozována na světově nejdůvěryhodnější cloudové platformě Force.com. Platforma VMforce bude navržena tak, aby zahrnovala:

 • Rozhraní Spring: VMforce využije rozhraní Spring, přední vývojové rozhraní aplikací Java, které je podpořeno divizí SpringSource společnosti VMware. Spring usnadňuje vývojářům vytvářet účinné podnikové aplikace Java, zvyšovat tak produktivitu vývoje a výkonnost z hlediska času a přitom zlepšovat výsledky zkoušek a kvalitu aplikací. VMforce také využije ToolSuite od SpringSource, což je vyzkoušené a osvědčené vývojové prostředí nabízející nejúplnější sadu nástrojů na bázi Eclipse pro vytváření aplikací Java.
 • Server SpringSource: Aplikace VMforce poběží na tc Server® runtime, podnikové verzi Apache Tomcat. tc Server je široce oblíbená „lehká“ aplikace serveru optimalizovaného pro virtuální a cloudové prostředí.
 • Služby Chatter Force.com: Tak, jak svět přechází na sociální a mobilní aplikace Cloud 2, budou vývojáři schopni začlenit služby spolupráce z Chatteru ve svých aplikacích. Tyto předem připravené služby zahrnují profily, aktualizace stavu, skupiny, stahování, sdílení dokumentů, Chatter API a další.
 • Vývojová platforma a služby Force.com: Protože VMforce poběží na platformě Force.com, mají vývojáři přístup k předem připraveným podnikovým službám, které je možno nakonfigurovat do jejich aplikací, aniž by k tomu bylo nutné vlastní kódování. Tyto služby zahrnují vyhledávání, identitu a bezpečnost, pracovní tok, hlášení a analýzy a mohutnou integraci webových služeb API, mobilní rozmístění a další.
 • Databáze Force.com: Vývojáři používající VMforce získají výhody osvědčené relační databáze Force.com včetně automatické rozšiřitelnosti, vysoké míry dostupnosti, automatického ladění, zálohování a obnovení dat.
 • Technologie VMware vCloud: Technologie VMware vCloud automaticky řídí uložené programy, které jsou potřebné k provozu aplikací VMforce a zbavují vývojáře nákladů a složitosti řízení programového a technického vybavení. Technologie VMware vCloud vtáhne aplikace Java do cloudu, zautomatizuje propojení aplikací s databází Force.com a řídí podpůrnou virtualizační platformu vSphere.
 • VMware vSphere™: Nejlepší virtualizační platforma v oboru poskytuje stavební kameny platformě VMforce oddělením zdrojů, řízením a virtualizací pro aplikace Java.
 • Cloudová iInfrastruktura Force.com: VMforce běží na celosvětové důvěryhodné cloudové infrastruktuře salesforce.com, která je schopna zpracovat v průměru 250 milionů transakcí více než 72 500 zákazníků denně pro jejich nejdůležitější podnikové aplikace a jejich nejcitlivější data.

Ceny a dostupnost
Podle stávajícího plánu by VMforce měla být dostupná ve formě preview pro vývojáře v roce 2010 a v té době budou také oznámeny ceny.

Další zdroje:

 • Další informace o VMforce lze získat na adrese http://www.vmfor­ce.com
 • Sledujte @salesforce a @VMware na Twitteru a zapojte se do konverzace s #VMforce
 • Blogy od Parkera Harrise a Petera Coffee ze saleforce.com je možno najít na adrese http://cloudblog­.salesforce.com/
 • Blogy od Anshu Sharma ze salesforce.com je možno najít na adrese http://develo­per.force.com
 • Blogy od Steva Herroda z VMware je možno najít na adrese http://blogs.vmwa­re.com/console/2010/04/v­mforce-and-vmwares-open-paas-strategy.html
 • Blogy od Roda Johnsona Steva z VMware je možno najít na adrese http://blog.sprin­gsource.com/2010/04­/27/vmforce-spring-cloud/

O společnosti salesforce.com
Salesforce.com je společnost zabývající se podnikovou technologií cloud computing. Na základě služeb v reálném čase na salesforce.com a architektury mnoha uživatelů způsobila platforma a aplikace CRM (http://www.sa­lesforce.com/crm) revoluci ve způsobu, jakým společnosti spolupracují a komunikují se svými zákazníky. Salesforce.com nabízí nejrychlejší cestu k úspěchu zákazníka pomocí technologie. K 31. 1. 2010 salesforce.com spravovalo informace o zákaznících pro cca 72 500 klientů včetně Allianz Commercial, Dell, Japan Post, Kaiser Permanente, KONE a SunTrust Banks. Salesforce.com má své sídlo v San Francisku a kanceláře v Evropě a Asii a její akcie jsou obchodovány na Newyorské burze pod symbolem "CRM.” Máte-li zájem o další informace, jděte na http://www.sa­lesforce.com.

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.