Hlavní navigace

Sama v čase normálnosti

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 25. února padla první klapka televizního filmu Sama v čase normálnosti, který pro Českou televizi natáčí režisér Viktor Polesný.

Doba čtení: 1 minuta

Příběh je zasazen do roku 1977. Každý den nemocniční vrchní sestry Marty je jen vyčerpávajícím kolotočem těch nejúmornějších povinností. Nedávno ovdověla a je sama se svým dospívajícím synem. Na nic si nestěžuje, sama sebe jakožto pravověrná komunistka přesvědčuje, že žije v ráji a v bezpečí. Všechno kolem ní je přece normální. Všichni očekávají vysněné „lepší zítřky“. Ale pak přichází zlom, který otočí Martin život naruby… do její samoty vstoupí mladý přidrzlý nemocniční údržbář Oskar s vlasy až po ramena a s názory, které rozmetají Martin bezpečný „normální“ svět na atomy. Vztah k nekonformnímu mladíkovi změní všechny dosavadní životní jistoty tak, jak to bylo možné v socialistickém režimu, v časech „normálnosti“.

V hlavní roli Marty se objeví Nela Boudová a mladého rebela Oskara si zahraje Daniel Bambas.

Scénář napsala úspěšná scenáristka Lucie Konášová, z jejíž tvorby ČT v minulosti uvedla např. seriály Dobrá čtvrť, Nemocnice na kraji města – nové osudy nebo televizní filmy Operace Silver A, Vůně vanilky a pohádku Anděl Páně. Text vzešel jako vítězný ze scenáristické soutěže, kterou vypsalo v závěru roku 2007 Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby České televize na téma „Normalizace“.

Režisér Viktor Polesný již s Lucií Konášovou v minulosti spolupracoval, například na seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy. Za kamerou stojí Vladimír Holomek. V dalších rolích se objeví například Hana Ševčíková, Zdena Herfortová ad. Filmaře čeká 19 natáčecích dnů, točit se bude převážně v Praze a okolí. Film by mohl být na televizních obrazovkách uveden v průběhu příštího roku.