Hlavní navigace

Sama v čase normálnosti

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 25. února padla první klapka televizního filmu Sama v čase normálnosti, který pro Českou televizi natáčí režisér Viktor Polesný.

Sdílet

Příběh je zasazen do roku 1977. Každý den nemocniční vrchní sestry Marty je jen vyčerpávajícím kolotočem těch nejúmornějších povinností. Nedávno ovdověla a je sama se svým dospívajícím synem. Na nic si nestěžuje, sama sebe jakožto pravověrná komunistka přesvědčuje, že žije v ráji a v bezpečí. Všechno kolem ní je přece normální. Všichni očekávají vysněné „lepší zítřky“. Ale pak přichází zlom, který otočí Martin život naruby… do její samoty vstoupí mladý přidrzlý nemocniční údržbář Oskar s vlasy až po ramena a s názory, které rozmetají Martin bezpečný „normální“ svět na atomy. Vztah k nekonformnímu mladíkovi změní všechny dosavadní životní jistoty tak, jak to bylo možné v socialistickém režimu, v časech „normálnosti“.

V hlavní roli Marty se objeví Nela Boudová a mladého rebela Oskara si zahraje Daniel Bambas.

Scénář napsala úspěšná scenáristka Lucie Konášová, z jejíž tvorby ČT v minulosti uvedla např. seriály Dobrá čtvrť, Nemocnice na kraji města – nové osudy nebo televizní filmy Operace Silver A, Vůně vanilky a pohádku Anděl Páně. Text vzešel jako vítězný ze scenáristické soutěže, kterou vypsalo v závěru roku 2007 Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby České televize na téma „Normalizace“.

Režisér Viktor Polesný již s Lucií Konášovou v minulosti spolupracoval, například na seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy. Za kamerou stojí Vladimír Holomek. V dalších rolích se objeví například Hana Ševčíková, Zdena Herfortová ad. Filmaře čeká 19 natáčecích dnů, točit se bude převážně v Praze a okolí. Film by mohl být na televizních obrazovkách uveden v průběhu příštího roku.