Hlavní navigace

SAMSUNG představuje nejnovější produkty na IFA 2007

[Tisková zpráva] Samsung uvádí v premiéře inovativní výrobky s pokročilým designem a revoluční technologií

Sdílet

Praha, 31. srpna 2007 – Samsung Electronics Co., Ltd., vedoucí společnost na světovém trhu spotřební elektroniky a digitálních technologií, uvádí v premiéře nové inovativní produkty na mezinárodním veletrhu IFA 2007. Samsung je leaderem na poli průmyslového designu a ve spojení s renomovanými světovými designery představuje nové výrobky v minimalistickém, retro a kosmopolitním sty­lu.

Samsung vstupuje na dosud neobsazené území na přeplněném trhu full HD televizorů se svou novou řadou F9 velkých LCD TV, které kombinují nejnovější technologie zobrazení ve vysokém rozlišení se stylovým, nadčasovým designem a řadou F8 Deluxe Full HD LCD s technologií 100Hz MotionPLUS která je mezníkem v kvalitě zobrazení pohybu a je určena milovníkům filmů ale i sportovním fandům.

Samsung pokračuje v inovacích úspěšných Blu-ray přehrávačích, pro podzim 2007 rozšiřuje svoje výrobkové řady o přehrávače disků s vysokým rozlišením BD-P1400, BD-P2400 and BD-UP5000 a také o první Blu-ray systém domácího kina na světě. Nyní si budou moci filmoví nadšenci doma vychutnávat filmy téměř ve stejné kvalitě jako v kině. Samsung představuje revoluční řadu kamer s flashovou pamětí a otočným gripem. Na IFA 2007 Samsung představí a posléze i na český trh uvede svoji první HD videokameru VP-HMX10C s vysokým rozlišením a v sekci audio tři nové kapesní mp3 přehrávače, hrající hudbu, video, vybavené Bluetooth a dalšími funkcemi.

V divizi IT technologií nás čekají nejtenčí jednobarevný laserová tiskárna na světě ML-1630 a multifunkční tiskárna SCX-4500 připomínající koncertní křídlo, které si razí cestu světovou konkurencí za hranice funkčnosti a zahajují éru zaměřenou na design a dva nové 22palcové monitory s funkcí VoIP, které zahajují novou éru videokonferencí a videorozhovorů. Monitory jsou vybaveny samostatným počítačem, takže stačí jednoduše je zapojit do sítě a volat.

TOP produkty Samsung launchované na IFA 2007: Nová řada televizorů F9 (52”, 70”) si klade za cíl uvést na trh novou technologii LED SmartLightingTM které se také říká “místní zatmění” – a uvést ji na jedněch z největších dostupných obrazovek. Samsung zachovává svoji obvyklou vysokou kvalitu a vybavil tyto modely také super jasným LCD panelem s Full HD 1080p (52“) a technologií Wide Color Enhancer, aby svým majitelům dokázaly zprostředkovat HD kvalitu s černějšími odstíny černé, jasnějšími barvami a superostrým obrazem.

Nová řada televizorů F8 (40“/46“) je technologie 100Hz MotionPLUS, která zlepšuje zobrazení pohybu a zabraňuje rozmazání v dynamických scénách. Frekvence 100MHz, kterou modely s označením F8 jsou schopny zobrazit, je umožněna pokročilými algoritmy nového 100Hz MotionPLUS procesoru, vyvinutého Samsungem. Procesor vytváří střední snímek mezi pohyby obrazu, inteligentně předvídá akci a tím přináší divákovi přirozenější a plynulejší obraz.

První dvouformátový Blu-ray High-Dedinition (HD) přehrávač optických disků BD-UP5000 Duo HD. Tento přehrávač se stane vlajkovou lodí značky Samsung v rostoucí řadě HD přehrávačů.

První Blu-ray domácí kino na světě – HT-BD2 je schopno zobrazení 24 snímků za sekundu, přináší svým majitelům zážitek, který se směle může rovnat s kinosálem. Protože většina filmů je vytvořena na 24 snímků za sekundu, je přehrávač schopen filmy přehrávat v jejich originálním formátu, bez ztráty kvality.

První HD videokamera VP-HMX10C, přináší vynikající HD obrazovou kvalitu s vysokým rozlišením. VP-HMX10C umožňuje nahrávat výjimečně kvalitní video na interní flash paměť o kapacitě 8 GB (2 hodiny záznamu) při H. 264 a 720p. Další možnost je použít SD/SDHC/MMC+ paměťovou kartu k rozšíření záznamové kapacity.

Kapesní kino – mp3 přehrávač YP-P2 se má širokou škálu funkcí včetně hudby, videa, FM rádia a hlasového záznamníku a navíc je možné ho použít i k ukládání a přenosu dat. I když je tenký pouze 9,9 mm, nechybí mu 3palcový širokoúhlý displej. Displej s vysokým rozlišením je schopen plynule a bezchybně zobrazit 30 snímků za sekundu v DVD formátu a s poměrem stran 16:9. Bluetooth reproduktory Samsung YA-BS300 využijí jeho unikátní bezdrátovou konektivitu a s jejich pomocí je snadné přeměnit přehrávač v kapesní kino. Monitor SyncMaster 220TN obsahuje síťové prvky, které umožňují uživatelům připojit se k síti a provádět videohovory. Protože monitor má vestavěnou kameru, mikrofon a reproduktor, mohou uživatelé komunikovat pomocí software, který je součástí monitoru bez zapojení jiného počítače. Tiskárna SCX-4500: multifunkční zařízení s lesklým černým povrchem, které připomíná koncertní křídlo a dodává kompaktním tiskárnám luxusní vzhled, zvýrazňující hodnoty a styl majitele

Produkty oceněné EISA 2007
Čtyři produkty značky Samsung – LCD TV LE40R81B, domácí kino HT-TXQ120, mobilní telefon U700 a digitální fotoaparát i70 – získaly ocenění „Nejlepší v Evropě“ renomované Evropské asociace pro audiovizuální techniku (EISA), složené z nezávislých odborníků z 50 časopisů vydávaných ve 20 evropských zemích, kteří se zabývají audiotechnikou, mobilní elektronikou a video a fototechnikou. Všechny tyto špičkové produkty bude expozice Samsungu rovněž obsahovat (stánek Samsung v Hale 20).

Více informací o produktech Samsung uváděných na IFA 2007 naleznete na: www.samsung.com/i­fapress

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).