Hlavní navigace

Samsung na mezinárodním veletrhu elektroniky CES 2012 představuje budoucnost chytrých televizorů

[Tisková zpráva] Intuitivní ovládání, nabídka nového obsahu a filozofie, která odolá tlaku času – to jsou inovace předního světového hráče na trhu chytrých televizorů

Sdílet

Las Vegas, USA – 10. ledna 2012 – Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci Samsung Electronics Co., Ltd vyhlásila novou éru zábavy tím, že umístila televizor do středu domácího ekosystému a zbořila hranice mezi propojenými zařízeními.

Prezident společnosti Samsung Electronics Boo-Keun Yoon odhalil budoucnost chytrých televizorů na tiskové konferenci v rámci Mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky a vysvětlil, jakou roli bude televize mít při společných setkáních členů rodiny před velkou centrální obrazovkou poté, co strávili celý den zvlášť se svými vlastními přístroji. Vizi prezidenta Yoona podporují tři klíčové filozofie koncepce Smarter Life (chytřejší život): Smart Interaction (chytrá interakce), Smart Content (chytrý obsah) a Smart Evolution (chytrý vývoj). Všechny tyto filozofie již dnes zákazníky připravují na budoucí chytré technologie pro televizory.

„Televizor je srdcem našich domovů, je to hlavní přístroj, u kterého se rodina na konci dlouhého dne setkává. Pro společnost Samsung to znamená, že již nyní musí zajišťovat budoucnost chytrých televizorů, prostřednictvím nových přístrojů, které vás rozpoznají a reagují na vás, propojí vaši rodinu doma i mimo váš domov a nabídnou skvělý nový obsah přizpůsobený vašemu životnímu stylu a potřebám,“ uvedl prezident Yoon. „Navíc s cílem zlepšit zážitky při sledování televize a vybavit rodiny budoucími technologiemi nabízí společnost Samsung svým zákazníkům možnost si televizor každý rok vylepšit, a zajistit si tak do budoucna vždy nejlepší možné zážitky z „nové televize“.“

Smart Interaction
Obsah je stále chytřejší, robustnější a dostupnější. Vize společnosti Samsung o způsobu interakce zákazníků s jejich televizory se také posunula dopředu. Dnes byla na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky poprvé představena koncepce Smart Interaction, která umožňuje zákazníkům komunikovat se svými televizory prostřednictvím hlasu, pohybu nebo díky rozpoznání tváří. Jedná se o alternativu dálkového ovladače, kdy jeho použití není vhodné nebo pohodlné. Díky zabudované kameře s vysokým rozlišením a dvěma mikrofonům u vlajkové řady chytrých televizorů Samsung roku 2012 stačí, aby uživatel televizor pozdravil, čímž aktivuje hlasové ovládání, nebo vyslovil slova „internetový prohlížeč“ a získal přístup online, prohlížel si a vybíral výsledky hledání, nebo zvýšil hlasitost pouhým pohybem ruky. U LED televizorů řady 8000 jsou tyto rozmanité funkce Smart Interaction podpořeny vynikajícím post-minimalistickým designem s ultratenkým rámečkem.

Smart Content
Další rozšíření rozsáhlé nabídky šité na míru, která bude lépe odrážet potřeby zákazníků, je základní cíl chytrých televizorů Samsung. Na tiskové konferenci zazněla slova o úspěchu v oblasti obsahu – za poslední dva roky se počet vývojářů zvýšil z 550 na 25 000 a k dispozici je dnes na 1 400 aplikací pro chytré televizory, včetně hry Angry Birds a televizního kanálu Discovery Channel. Nový výkonný dvoujádrový procesor společnosti Samsung umožní zákazníkům získat okamžitý přístup k ještě rozsáhlejší nabídce obsahu Samsung díky tomu, že budou moci využívat a stahovat si více aplikací a zároveň si přitom prohlížet internet nebo sledovat televizní program – jedná se o skutečný multitasking.

V roce 2012 společnost Samsung dále odpovídá na potřeby zákazníků a nabízí jim lepší přístup k obsahu bez ohledu na to, v které části světa se nacházejí. V letošním roce společnost Samsung modernizovala svoji službu AllShare a změnila ji na AllShare Play. Nová služba umožňuje přesouvat obsah z jednoho zařízení na druhé, ze zařízení do cloudu, a to vše bez ohledu na lokalitu. Díky službě AllShare Play mohou zákazníci přesouvat obsah manuálně do cloudu nebo si ho přímo stahovat ze svých chytrých televizorů a dalších mobilních zařízení. Služba AllShare Play také nabídne zdarma omezenou online kapacitu datové úschovny.

Samsung jde s ekosystémem připojeným online ještě o krůček dál díky třem novým službám Signature Services pro chytré televizory: Family Story (rodinný příběh), Fitness a Kids (děti). Rodiny tak mohou navzájem sdílet fotografie a zprávy, snadno si synchronizovat cíle a aktivity v oblasti fitness a pomáhat dětem se vzdělávat a přitom na každém kroku jejich pokrok sledovat.

Smart Evolution
Samsung si uvědomuje, že technologický pokrok zákazníkům často způsobuje frustraci, protože vždy nemohou mít to nejlepší a nejnovější. Proto dnes společnost oznámila, že všechny nové chytré televizory roku 2012 jsou „odzkoušeny“ pro budoucnost. Sada Evolution Kit, která je první sadou svého druhu, bude každý rok díky technologii Samsung „systém na chipu“ vybavena nezbytným hardwarem i softwarem, a přinese tak lepší obsah a výkon do všech chytrých televizorů vyrobených v roce 2012 nebo novějších. Jednoduchá zdířka na zadní části vašeho televizoru tak zhmotní sen o zážitku z nejnovější televizní technologie.

V roce 2012 bude Samsung i nadále se společností Google spolupracovat na vývoji a zajištění nejlepších televizních zážitků pro zákazníky. Kombinací silných stránek a zkušeností obou společností tak budoucí nabídka přinese zcela výjimečné zážitky v této kategorii.

Představení vítěze ceny za nejlepší inovace na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky 2012 – Samsung Super OLED TV

Společnost Samsung dnes také díky svému neustálému směřování do budoucna představila jedinečný televizor nabízející nové vjemy a znamenající zcela novou kategorii televizorů, kterou dané odvětví již dlouho očekávalo – zcela první 55palcový Super OLED televizor. Jako vítěz ceny za nejlepší inovace na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky 2012 (International Consumer Electronics Show, CES) je společnost Samsung hrdá na to, že může využít své dlouholeté znalosti a zkušenosti s vývojem výrobků OLED a přinést tuto technologii i do televizorů s velkými obrazovkami. Technologie Super OLED, patentovaná společností Samsung, přináší jedinečnou živost barev, rychlost a tenkost, kvalitu obrazu odpovídající skutečnosti, zlepšenou přesnost barev a kvalitu filmu dokonce i v těch nejrychlejších scénách. Součástí televizoru Samsung Super OLED je také Smart Interaction, Samsung Apps, 3D funkce a multitasking, díky čemuž můžeme mít televizory zítřka na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky už dnes.

Jako světová jednička mezi výrobci televizorů již šestý rok v řadě si společnost Samsung svoji vizi budoucnosti chytrých televizorů prosadila díky koncepci Smart Interaction, Smart Content a Smart Evolution a za podpory dokonalého výkonu a designu výrobků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).