Hlavní navigace

Samsung představuje novinku Samsung Star II s rozšířenou podporou sociálních sítí

[Tisková zpráva] Společnost Samsung uvádí na trh mobilní telefon Samsung Star II, který je nástupcem velice úspěšného modelu Samsung Star – tentokrát s rozšířenou podporou sociálních sítí.

Sdílet

Soul, Korea, 18. ledna 2011 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední výrobce mobilních telefonů, dnes představila mobilní telefon Samsung Star II – nástupce úspěšného modelu Samsung Star, kterého se prodalo více než 30 milionů kusů.

Samsung Star II byl navržen tak, aby uživatelům nabídl dokonalou mobilní podporu sociálních sítí a umožnil jim pohodlný přístup na všechny sítě pomocí jediného zařízení. Zůstat tak mohou v neustálém spojení s jednotlivými sítěmi, skupinami, přáteli a rodinou. Nastavitelné uživatelské prostředí doplňuje dotykový displej, který je zárukou snadného a intuitivního ovládání přístroje. Samsung Star II bude uveden do prodeje v únoru v Německu a později budou následovat další evropské země, SNS, Jižní Amerika, Indie a Střední východ.

JK Shin, prezident a ředitel obchodní jednotky Mobile Communications společnosti Samsung Electronics, uvedl: „Původní Samsung Star překonal veškerá očekávání. V případě jeho následovníka, modelu Samsung Star II, se nám podařilo vytvořit jedinečné plně dotykové zařízení, které vychází vstříc rostoucím požadavkům na podporu sociálních sítí a nabízí nebývalé možnosti přizpůsobení. U modelu Samsung Star II jsme se soustředili na těsnou integraci podpory sociálních sítí, a uživatelům tak nabízíme možnost zůstat v kontaktu s lidmi, kteří jsou pro ně důležití. Jsme pevně přesvědčeni, že tento model naváže na úspěchy svého předchůdce."

Samsung Star II podporuje řešení Social Hub společnosti Samsung, které  uživatelům umožňuje integrovat kontakty v telefonu se sociálními sítěmi a účastnit se přímo z telefonu života na jednotlivých sociálních platformách.  Social Hub také uživatelům umožňuje zvolit si způsob, jakým chtějí zůstat v kontaktu se svými přáteli a rodinou, neboť jim v rámci jednoho zařízení umožňuje přístup na všechny jejich účty na sociálních sítích.

Samsung Star II se také dodává s předinstalovanými aplikacemi pro přístup na sociální sítě, jako jsou Facebook či Twitter, a dále také s aplikací IM 2.0, která umožňuje jednoduše zůstat v kontaktu s přáteli prostřednictvím nejrůznějších platforem pro instant messaging – včetně chatu na Facebooku, Yahoo Messenger, Gtalk, a AIM.

Uživatelské  rozhraní TouchWiz 3.0 je intuitivní a lze jej individuálně  upravovat. Úvodní obrazovku a lištu s widgety je možno si libovolně přizpůsobit, takže uživatelé si mohou telefon upravit způsobem, jaký jim vyhovuje. Widgety přinášejí proud nejaktuálnějších zpráv, takže zůstáváte informováni o všem, co se děje ve společnosti kolem vás. Vylepšené funkce jako QuickType pomocí t9 Trace nabízejí rychlejší a snadnější vkládání textu než standardní způsob – namísto stisku tlačítek mohou uživatelé průběžně pohybovat prstem nad písmeny slova a přístroj inteligentně určí, které slovo chce uživatel napsat.

Lepší komunikaci v rámci sociálních sítí umožňuje zdokonalený hardware modelu Samsung Star II. Fotografie pořízené pomocí zabudovaného 3,2megapixelového fotoaparátu vypadají na elegantní 3palcové WQVGA obrazovce úchvatně. Můžete je sdílet s přáteli nebo je prostřednictvím superrychlého WiFi připojení odesílat do sociálních sítí.

Samsung Star II se bude na českém trhu prodávat od února 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 3 300 Kč včetně DPH. K dispozici bude ve dvou barevných variantách – černé a bílé.