Hlavní navigace

Samsung překračuje konvergenci a otevírá nové obzory interaktivity a ekologie

[Tisková zpráva] SEAMLESS EXPERIENCE (ZÁŽITEK BEZ ZÁBRAN) - větší interaktivita, intuitivnější uživatelské rozhraní a ekologické technologie – to je strategie, kterou Samsung zvolil pro rok 2009. Druhá vlna "SEAMLESS EXPERIENCE" je zaměřená na životní styl zákazníků, kteří musí čelit obrovskému množství voleb.

Sdílet

LED podsvícení LCD televizí pokračuje do nižších řad
Samsung vytvořil samostatnou kategorii v produktové řadě HD televizorů pro rok 2009. Nová řada LED televizorů stanoví nový standard pro kvalitu obrazu a energetickou úspornost. Samsung představuje kompletní řadu LED TV s úhlopříčkami od 40 do 55 palců, které dosahují dosud nevídaných kontrastních poměrů.

Všechny LED televizory splňují ekologickou vizi společnosti Samsung díky spotřebě nižší až o 40% v porovnání s obvyklými LCD televizory s CCFL podsvícením. Tato hodnota výrazně přesahuje přísné požadavky norem Energy Star 3.0. Nové televizory tedy spotřebovávají výrazně méně elektrické energie, neobsahují rtuť a jsou vyrobeny z ekologických materiálů.

Součástí této řady je model B6000, nejtenčí LED TV na trhu, s tunerem zabudovaným do těla a věšákem na zeď, díky němuž je mezera mezi televizorem a zdí pouhé 2 centimetry! LED televizory řad 6, 7, 8 a 9 byly na CES 2009 oceněny cenou za inovace.

Díky technologii LED se mohou diváci těšit na ten nejkvalitnější obraz, jaký může LCD televizor nabídnout, říká Ondřej Lukáč, produktový manažer AV techniky společnosti Samsung a dodává: LED televizory značky Samsung jsou navíc energeticky úsporné a odpovídají nejnáročnějším požadavkům zákazníků v designu.

Rozšířená spolupráce s Yahoo!
“Internet@TV – Content Service” pro televizory s plochými displeji umožní majitelům televizorů využívat bohatou škálu digitálního obsahu díky řadě widgetů. Všechny LED TV řad 7, 8 a 9, LCD a plazmové televizory budou tyto nové služby, přístupné přes drátové či bezdrátové připojení k internetu, podporovat.

“Internet@TV – Content Service” přináší řadu zajímavého obsahu a služeb přímo na obrazovky televizorů Samsung. Zahrnuje služby poskytované přímo Yahoo! – Flickr™, Yahoo! News, Yahoo! Weather a Yahoo! Finance, i obsah třetích stran, jako například USA TODAY®, YouTube™, eBay® a Showtime Networks®. Aplikační platforma Yahoo! Widgets Engine, využívající javascriptové a XML aplikace je základem Internet@TV – Content Service. Je otevřená, a umožňuje tedy i ostatním vývojářům tvořit další nové a zajímavé aplikace. Dostupnost jednotlivých widgetů je dána regionem připojení k internetu.

Vznik “Internet@TV – Content Service” je zásluhou iniciativy Samsung nazvané Medi@2.0 a klíčovou součástí projektu „SEAMLESS EXPERIENCE“. Samsung také vylepšil svou službu “Content Library Flash”, která umožňuje stahovat obsah ze serverů Samsungu přímo do televizoru. Skvělý zážitek může být ještě lepší díky blu-ray přehrávači BD-P4600, který je nejtenčím blu-ray přehrávačem na světě. Jistě zaujme funkcí automatické úpravy nastavení obrazu, jejímž výsledkem je dosažení nejvyšší možné kvality obrazu na televizoru Samsung.

Blu-ray BD-P4600 je vlajkovou lodí dosud představených blu-ray přehrávačů – těšit se můžete na tři samostatné přehrávače a tři systémy Blu-ray domácího kina, včetně HT-BD8200, což je první blu-ray sound bar.

Dotek barvy, dotek ruky, propojení
Samsung opět potvrzuje svou vedoucí pozici na poli designu a dále vylepšuje loňský úspěšný designový koncept “Crystal TV“, patentovanou technologii, která proměnila tradiční klavírní čerň v okouzlující povrch jemně hrající barvami. Samsung letos rozšířil paletu barev o chrom, který najdete na LED modelech pro rok 2009.

Samsung také rozšířil možnost bezdrátového šíření HD obsahu mezi různými produkty. Řada plochých HD televizorů je vybavena technologii Wireless DNLA. Vybrané blu-ray přehrávače zase mají technologii Wi-Fi a součástí balení je USB Wi-Fi adaptér.

Stejný citlivý a intuitivní přístup zvolil Samsung i pro propojení ostatních produktů. Digitální fotoaparát WB500 jako první na světě nabízí úhel záběru široký 24 mm, 10× optický zoom, díky kterému je kreativita snadná a fotografie ukazují to, co viděly vaše oči. WB500 také dokáže zaznamenávat video v HD rozlišení.

Samsung představuje také šest nových videokamer, včetně HMX-H106, špičkové HD kamery, která je jako první vybavena 64GB solid-state diskem. Ten přináší rychlejší zápis a větší spolehlivost při záznamu. Samsung také představuje SMX-F34, digitální videokameru kompatibilní s YouTube™.

Samsung nevynechávál ani hudební přehrávače. Nejnovější přenosný multimediální přehrávač P3 je tenký pouhý centimetr, má třípalcový širokoúhlý displej, vynikající kvalitu zvuku a poslouží i jako fotoalbum, hlasový záznamník a FM rádio. Nové uživatelské rozhraní s hmatovou zpětnou vazbou EmoTure™ přinese zábavu i do obyčejného ovládání. Díky němu můžete přehrávač ovládat jednoduchými doteky – například pokud prstem přejedete přes displej, přesunete se na další skladbu či přetočíte video.