Hlavní navigace

Samsung uvádí novou éru plochých televizorů a představuje zcela novou kategorii LED TV

[Tisková zpráva] Samsung Electronics, jednička na trhu a oceňovaný inovátor spotřební elektroniky, představuje zcela nové řady špičkových LED televizorů s vysokým rozlišením a tím opět zvyšuje laťku v oboru plochých televizorů. Samsung LED TV řady 8000, 7000 a 6000 jsou nenáročné na spotřebu energie, na první pohled zaujmou štíhlým designem a nepřehlédnutelným vyšším kontrastním poměrem!

Sdílet

Nové řady s označením 8000, 7000 a 6000 staví na úspěchu LED HDTV první a druhé generace. Tyto špičkové televizory využívají LED podsvícení jako primární zdroj světla, což je odlišuje od tradičních studených katodových výbojek (CCFL). Výhody LED podsvícení zahrnují ultravysoké kontrastní poměry, malou tloušťku umožňující elegantnější design a také snížení spotřeby.

Řada Série 8000 unikátních síťových funkcí přináší schopnost přizpůsobit se požadavkům zákazníků a poskytnout jim doma zážitek z filmů, her a ostatních multimédií podle jejich představ.

Špičková obrazová kvalita

Každá ze tří řad LED HDTV pro rok 2009 přináší zákazníkům vysoký dynamický kontrastní poměr, kterého dosahují díky průlomové LED technologii vyvinuté společností Samsung. Ve srovnání s tradičními CCFL produkuje LED podsvícení skutečnou černou, která vyvolává v divákovi dojem nekonečné hloubky. Jasná a ostrá je i bílá a všechny barvy jsou živé. Výsledkem je obrazová kvalita, která může soutěžit i s přirozenou krásou skutečného světa. Technologie Samsung Wide Color Enhancer Pro přináší divákům širší barevnou paletu. Ultra Clear Panel zvyšuje schopnost zachovat každý detail i v ostrém světle a dalších nepříznivých situacích. Televizor je tedy schopen propustit obrazovkou více světla a zároveň tlumit odlesky od okolního světla. Díky nastavení Natural, které je schopné přizpůsobit se situaci a automaticky optimalizovat nastavení obrazu, kombinují Samsung LED HDTV výhody vysokého jasu LCD s kvalitou obrazu plazmových televizorů.

Nové modely LED HDTV využívají širokou škálu technologií, které zmenšují rozmazání a trhání obrazu, které jsou slabou stránkou LCD televizorů při zobrazování rychlých scén. Všechny tři řady přináší vysoce oceňovanou interpolační technologii Motion Plus. Řada 8000 využívá 200Hz Motion Plus a vysokou obnovovací frekvenci 200Hz – Série 7000 čtyřnásobek běžných televizorů. Díky ní jsou problémy se zobrazováním rychlých pohybů v akčních scénách takřka zcela eliminovány. Řady 7000 a 6000, které využívají také velice kvalitní 100Hz Motion Plus, přinášejí skvělý zážitek při sledování sportovních akcí, filmů a hraní her.

Nečekané možnosti sítě a zábavy

V roce 2009 plánuje Samsung změnit představu o tom, co znamená dívat se na televizi prostřednictvím “Internet@TV – Content Service”. Internetové informační rozhraní vyvinuté ve spolupráci s mnoha celosvětovými i lokálními poskytovateli obsahu najdou zákazníci na řadě modelů značky Samsung představených pro rok 2009. Prostřed­nictvím drátového či bezdrátového připojení k internetu, kterým jsou vybaveny televizory řad 8000 a 7000, mohou jejich majitelé na televizní obrazovce procházet obsah internetových serverů jako například YouTube a mnoha dalších i s lokálním obsahem díky stisknutí jediného tlačítka. Ovládací prvky jsou umístěny na spodní straně displeje a umožňují snadné procházení nejnovějších programů a obsahu. Nové widgety budou přibývat díky otevřeným vývojovým nástrojům, které jsou přístupné každému, kdo chce vytvářet nový obsah.

Online zábavou ovšem možnosti přesahující klasické funkce televizorů ani zdaleka nekončí. K LED HDTV značky Samsung je možné připojit řadu dalších zařízení a zdrojů obsahu. Díky USB portům je snadné sledovat video a fotografie přímo z fotoaparátu či kamery, přehrávat hudbu z kapesního přehrávače či multimediální soubory z přenosného disku.

Osvětlujeme cestu funkčnímu designu

Nové LED HDTV značky Samsung nabízejí nejen obrazový zážitek blížící se realitě a bránu k nejnovější zábavě, lámou také limity zabraňující včlenit televizor do interiéru obývacího pokoje. Využitím LED panelů Samsung zeštíhlil všechny modely do neuvěřitelných rozměrů. Jejich tenkost nižší než 30 mm nikterak neomezuje konektivitu a nezabránila ani v zabudování DVB-T/C MPEG4 HDTV tuneru.

Neuvěřitelně štíhlému designu skvěle sekunduje nový a tenký nástěnný držák. Současné držáky vyžadují mezi televizorem a zdí mezeru až 100 mm, nové modely pro LED HDTV si vystačí se vzdáleností pouhých 15 mm. Díky tomu je upevňování nového televizoru podobné spíš věšení obrazu než instalaci elektroniky.

V roce 2008 představil Samsung unikátní Crystal TV s průsvitným povrchem a barevným nádechem, který dodal televizorům atraktivní křišťálový vzhled. Nejnovější evoluce začíná platinovým černým rámem, který přechází Série 6000 přes výrazný chrom až do zářivého hranolu na vnějším okraji (řada 8000) nebo rudočerných odlesků (řady 7000 a 6000). Intenzita barvy se jemně mění v závislosti na úhlu pohledu a ještě více zdůrazňuje štíhlou eleganci televizoru.

Ekologické televizory

Díky LED technologii jsou televizory Samsung 8000, 7000 a 6000 navrženy tak, aby splňovaly evropské normy ECO Flower. Spotřeba energie byla výrazně snížena a televizory neobsahují také žádnou rtuť. LED TV jsou tedy mnohem více ekologické a bezpečné, než přístroje využívající jiné technologie. Spotřeba energie je nižší o 40 procent než u tradičních LCD HDTV stejných úhlopříček. LED HDTV jsou také vybaveny nastavením pro úsporu energie, které optimálně upraví podsvícení a kvalitu obrazu a zároveň zachová hladké a přirozené zobrazení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).