Hlavní navigace

Samsung uvádí novou řadu tichých a rychlých pevných disků SpinPoint S166

[Tisková zpráva] Samsung Electronics Co., Ltd., světová špička v oblasti digitální elektroniky a informačních technologií, představil novou řadu ultratichých a vysokorychlostních pevných disků SpinPoint S166. 3,5 palcové pevné disky SpinPoint S166 se prodávají v kapacitách 80 a 160 GB.

Sdílet

Nové pevné disky řady SpinPoint S dále rozvíjejí Samsungem vyvinuté technologie SilentSeekTM a NoiseGuardTM, které zvyšují přístupovou rychlost a snižují hluk. Srovnávací testy hlučnosti ukazují, že modely konkurenčních značek (o kapacitách 80 a 160 GB) dosahují průměrně hlučnosti 2,8 belů (1 bel = 10 decibelů) v idle mode a 3,2 belu v seek mode, zatímco disky SpinPoint dosahují pouze 2,4 a 2,75 belů. Toto významná snížení hlučnosti – o 15 procent – znamená, že disky jsou ideální pro použití v kancelářských počítačích a také ve spotřební elektronice, jako jsou DVD rekordéry a další zařízení, vybavená pevnými disky, která jsou určená pro použití v tichém prostředí.

Navíc nová řada je vybavena třemi průlomovými novými technologiemi, které zvyšují výkon a spolehlivost. Technologie Fly-Height Control pro zajištění dlouhodobého plynulého chodu zajišťuje lepší citlivost při čtení a zápisu tím, že dynamicky snižuje vzdálenost čtecí hlavy od povrchu disku při čtení nebo zápisu a zároveň ji udržuje vyrovnanou a vysokou ve standardním módu. Optimalizovaná pohonná jednotka pro jednodiskové mechanismy zvyšuje spolehlivost mechanických funkcí disku a zlepšuje šokové charakteristiky pevného disku. Nová verze system-on-chip (SoC) kontroleru poskytuje výrazné vylepšení teplotních vlastností, spotřeby energie a rychlosti přenosu dat.

„Samsung soustavně posunuje hranice technologií tím, že představuje nové a inovativní produkty, které vyhovují všem požadavkům i těch nejnáročnějších uživatelů a prostředí,“ říká TJ Lee, vice prezident pro prodej a marketing, divize Samsung Electronics Storage System. „Nejnovější technologie Samsungu, použité v pevných discích řady SpinPoint S166, dělají naše high-endové produkty atraktivní pro širší skupinu zákazníků tím, že ještě více snižují hlučnost provozu a zvyšují rychlost přenosu dat.“

Pevné disky řady S166 mají rychlost otáček 7200 rpm a 8MB vyrovnávací paměť. Řada je vybavena rozhraním SATA 3.0 Gbps a Native Command Queuing (NCQ). Disky jsou také k dispozici s rozhraním PATA, pro spotřebitele, kteří toto rozhraní požadují.

Novou řadou SpinPoint S166, nedávno představenými hybridními pevnými disky a 1,8“ pevnými disky pokračuje Samsung v rozšiřování svého portfolia o pokročilé pevné disky a technologie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).