Hlavní navigace

SAP a Novell budou prodávat společná řešení GRC

[Tisková zpráva] Cílem je propojit obchodní procesy s IT bezpečností a kontrolou

Sdílet

Společnosti SAP a Novell rozšířily své globální partnerství o spolupráci v oblasti řešení pro řízení, minimalizaci rizik a zajištění shody (Governance Risk and Compliance, GRC). Spolupracují například na integraci nástrojů GRC z portfolia SAP BusinessObjects s produkty Novell pro zabezpečení a řízení identit. Plánují rovněž sladit své strategie v oblasti GRC, společný marketing a prodej integrovaných řešení zákazníkům. Společnými řešeními chtějí odstranit mezeru mezi obchodními procesy a IT bezpečností a kontrolou.

„Jako renomovaná letecká společnost musíme striktně dodržovat veškerá bezpečností opatření, která nám předkládají předpisy. Spolupráce společností Novell a SAP nám umožní dále modernizovat naše pravidla pro bezpečnost a shodu napříč celou naší organizací, ať už v prostředí SAP či mimo něj. Umožní nám to zajistit našim zaměstnancům a partnerům bezpečný přístup k podnikovým systémům při minimalizaci rizik,“ řekl Peter Brueggemann, bezpečnostní ředitel v německé letecké společnosti Lufthansa.

Organizace jsou dnes vystaveny rostoucím nárokům v oblasti řízení nákladů, shody, bezpečnosti a rizik. Jejich IT infrastruktury totiž často představují soubor nekompatibilních systémů s unikátními pravidly a politikami, které z řízení rizik a shody činí složitý, časově náročný a nákladný proces. Spolupráce společností SAP a Novell umožní celý proces zjednodušit.

Společná řešení SAP a Novell přinesou lepší schopnosti pro predikování, automatizaci a zajištění kontroly při současném zvýšení transparentnosti obchodních procesů napříč celou organizací. Sníží rovněž celkové riziko a zajistí shodu s interními i externími pravidly. Současně celý proces zjednoduší například automatizací vyhledávání i odstraňování rizikových obchodních problémů.

„Společná nabídka SAP a Novell umožní našim zákazníkům získat jasný přehled a důvěru nutnou k efektivnímu řízení rizik. Naše společnosti mají obrovskou základnu společných zákazníků, kterým naše spolupráce v oblasti řešení GRC pomůže využít již realizovaných investic do informačních technologií k dosažení větší přidané hodnoty a snížení celkových nákladů na vlastnictví,“ řekla Narina Sippy, senior vice presidentka a ředitelka pro řešení GRC v rámci divize SAP BusinessObjects.

SAP a Novell, jejichž partnerství začalo v březnu 2008, plánují spolupracovat rovněž na marketingové podpoře společných řešení GRC včetně komunikačních, školících a prodejních programů nebo motivačních programů pro partnery. Společnosti rovněž plánují sladit své strategie v této oblasti a spolupracovat i na budoucích produktových záměrech.

O společnosti SAP
SAP je největším světovým poskytovatel aplikačního softwaru pro podniky a organizace všech velikostí. Subjektům působícím ve více než 25 oborech umožňují řešení SAP být nejlépe řízenými organizacemi svého druhu. Společnost SAP má více než 86 tisíc zákazníků ve 120 zemích a její akcie jsou obchodovány na několika světových burzách – včetně Frankfurt Stock Exchange a NYSE – pod kódovým označením „SAP“. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business inteligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).