Hlavní navigace

SAP a PlaNet Finance podpoří podnikatele v rozvojových zemích

[Tisková zpráva] Zaměří se především na mikrofinancování a přístup k moderním technologiím

Sdílet

Společnost SAP oznámila, že poskytne pomoc přední světové neziskové organizaci PlaNet Finance, která podporuje instituce zabývající se mikrofinancováním. Spolupráce SAP a PlaNet Finance zaměřená na pomoc podnikatelům z nejnižší části ekonomické pyramidy bude zahrnovat vývoj softwarových řešení pro instituce, které se mikrofinancování věnují, poskytnutí technologií SAP pro aktivity PlaNet Finance nebo odborné poradenství. Prvním projektem, na který se spolupráce obou subjektů zaměří, bude podpora žen, které v severní Ghaně sbírají a zpracovávají ořechy do bambuckého másla.

„Mezi příjemce naší pomoci patří v současné době více než devět milionů lidí v téměř 80 zemích. S novými technologiemi bude dopad naší sítě mnohem širší. Díky spolupráci dojde k vylepšení současného mikrofinancování, které nabídne i lepší přístup ke vzdělání a praktickým školením pro lidi v nouzi po celém světě,“ řekl Jacques Attali, prezident PlaNet Finance.

Spolupráce SAP a PlaNet Finance se zaměří na oblast mikrofinancování, což je poskytování finančních služeb, zejména úvěrů, spoření a pojištění, znevýhodněným skupinám. Drobné půjčky jim dávají možnost prolomit extrémní chudobu, přičemž dopad na jednotlivé podnikatele je vždy individuální.

Prvním společnou aktivitou obou subjektů je detailní seznámení se se situací řetězce obchodníků s bambuckými ořechy v severní Ghaně. Ačkoliv je produkce bambuckého másla, které se využívá v potravinářství i v kosmetice, nejsnazším výdělkem venkovských žen v Ghaně, jsou jejich příjmy vzhledem k nedostatku tržních informací, obchodních znalostí a nízké vyjednávací schopnosti dosti nestabilní.

Společný projekt by měl skupinám žen, které bambucké ořechy sklízejí, poskytnout pomoc a trénink, jak efektivněji pracovat. Ženy se také budou školit v otázkách, co dělat po sklizni a jak zlepšit techniku výroby bambuckého másla. Každá skupina bude vybavena mobilním telefonem, aby mohla řídit objednávky a usnadnila mikrofinančním institucím sledovat jejich půjčky. Spolu s technologickým řešením SAP a s PlaNet Finance by toto přeskupení mělo zvýšit výnosy, zlepšit vyjednávací pozici a zvýšit kvalitu produktů.

„Naším cílem je pomoci organizacím, které se potýkají s určitými překážkami, aby rostly, staly se ziskovými a zařadily se mezi dlouhodobě udržitelné společnosti. SAP a PlaNet Finance budou společně pracovat na překlenutí digitální propasti a přenesení výhod technologií k těm, kteří k nim přístup dosud nemají,“ řekl Léo Apotheker, CEO společnosti SAP

V rámci spolupráce SAP nabídne své odborné znalosti ke zlepšení softwarového řešení MicroFit zaměřeného na střední a velké mikrofinanční instituce. Jde o nástroj vytvořený organizací PlaNet Finance, který pomáhá řídit úvěry při co možná nejmenších nákladech. Současné řešení je založeno na serverové architektuře a ve spolupráci se společností SAP bude znovu vyvinuto do webového řešení, umožní přístup i ze vzdálených oblastí a sníží náklady na rozmístění.

Přímo organizaci PlaNet Finance SAP poskytne vhodné softwarové řešení a podporu při jeho zavedení, které jí pomůže optimalizovat obchodní operace a procesy v oblasti finančního managementu, lidských zdrojů, projektového managementu, business inteligence a řízení znalostí.

Spolupráce mezi SAP a PlaNet Finance je součástí dlouhodobého závazku společnosti SAP k udržení dlouhodobého rozvoje a zejména k firemní společenské zodpovědnosti. Pro více informací navštivte sekci „Sustainability at SAP“ na stránkách www.sap.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).