Hlavní navigace

SAP AG se vrací k vedení dvou ředitelů

[Tisková zpráva] Po vzájemné dohodě nebyla prodloužena smlouva s Léo Apothekerem

Sdílet

Dozorčí rada společnosti SAP AG oznámila, že po vzájemné dohodě neprodloužila smlouvu s dosavadním CEO a členem představenstva Léo Apothekerem. Ten s okamžitou platností na obě pozice rezignoval. Nově povedou společnost dva dosavadní členové představenstva Bill McDermott a Jim Hagemann. Novým členem představenstva společnosti se stal Vishal Sikka, současný technologický ředitel.

„Změny v představenstvu umožní společnosti SAP lépe směrovat naše produktové inovace s ohledem na potřeby našich zákazníků. Nové vedení se bude nadále zaměřovat na prosazování firemní strategie a růst ziskovosti, stejně jako na další inovace s cílem ještě více rozšířit vedoucí postavení SAP na trhu podnikového software,“ řekl Hasso Plattner, spoluzakladatel a předseda dozorčí rady společnosti SAP.

Apotheker pracoval ve firmě SAP od roku 1988. V dubnu 2008 se stal spoluředitelem společnosti a o necelý rok později již podnik vedl samostatně. Dozorčí rada společnosti SAP poděkovala Léo Apothekerovi za jeho nesmírný přínos k dosavadním úspěchům společnosti během jeho více než dvacetileté kariéry a popřála mu hodně štěstí do budoucna.

O společnosti SAP
SAP je největším světovým poskytovatel aplikačního softwaru pro podniky a organizace všech velikostí. Subjektům působícím ve více než 25 oborech umožňují řešení SAP být nejlépe řízenými organizacemi svého druhu. Společnost SAP má více než 86 tisíc zákazníků ve 120 zemích a její akcie jsou obchodovány na několika světových burzách – včetně Frankfurt Stock Exchange a NYSE – pod kódovým označením „SAP“. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business inteligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.