Hlavní navigace

SAP kupuje americkou softwarovou firmu Sybase

[Tisková zpráva] Strategická akvizice urychlí dostupnost řešení SAP přes mobilní technologie

Sdílet

Společnost SAP včera oznámila podepsání dohody o převzetí americké softwarové firmy Sybase. Akvizice by měla umožnit firemním zákazníkům lepší dostupnost podnikových dat a informací přes mobilní technologie, což jim umožní činit rychlejší a odpovědnější rozhodnutí bez ohledu na místo, kde se právě nachází. Podle dohody nabídne společnost SAP za zbylé akcie Sybase cenu 65 amerických dolarů za kus. Hodnota celé transakce by tak mohla činit přibližně 5,8 miliard amerických dolarů.

„Prostřednictvím této transakce, která zkombinuje nejlepší podnikový software a nejvýkonnější mobilní platformu, rozšíří SAP dostupnost svých řešení pro stovky milionů nových mobilních uživatelů. Zaměstnancům našich zákazníků to umožní přístup ke klíčovým podnikovým funkcím a informacím odkudkoliv a v reálném čase,“ řekl Bill McDermott, co-CEO a člen představenstva společnosti SAP.

Akvizice bude mít pro obě společnosti řadu přínosů díky synergiím napříč různými produktovými řadami i odvětvími. SAP díky ní zrychlí dostupnost svých řešení pro mobilní zařízení a posune vpřed realizaci své technologické vize „in-memory computing“, která v rámci urychlení operací využívá v co největší míře hlavní paměť namísto pevného disku. Tato technologie naopak pro Sybase představuje příležitost ke zvýšení výkonnosti analytických funkcí a celá akvizice pak i přístup k novým odvětvím.

„Toto spojení přinese výrazné změny do softwarového odvětví. Kombinace in-memory technologie společnosti SAP a databázových technologií Sybase přinese zásadní inovace do způsobu, jakým se nyní vytváří transakční a analytické aplikace, což bude mít v konečném důsledku přínosy pro všechny. Přístup ke klíčovým podnikovým funkcím a informacím z různých mobilních zařízení navíc přinese novou vlnu podnikové produktivity,“ řekl John Chen, předseda představenstva a CEO společnosti Sybase.

Společnosti oznámily, že Sybase bude nadále působit na trhu jako samostatná jednotka pod názvem „Sybase, an SAP Company“. Současný manažerský tým společnosti Sybase bude nedále řídit společnost, přičemž představenstvo SAP navrhne jmenování předsedy představenstva a CEO firmy Sybase Johna Chena do představenstva SAP.

Nabídka společnosti SAP za jednu akcii Sybase představuje prémii 44 procent k průměrné tržní ceně na burze za poslední tři měsíce. Dokončení celé transakce se očekává v průběhu třetího čtvrtletí roku 2010.

O společnosti SAP
SAP je největším světovým poskytovatel aplikačního softwaru pro podniky a organizace všech velikostí. Subjektům působícím ve více než 25 oborech umožňují řešení SAP být nejlépe řízenými organizacemi svého druhu. Společnost SAP má více než 95 tisíc zákazníků ve 120 zemích a její akcie jsou obchodovány na několika světových burzách – včetně Frankfurt Stock Exchange a NYSE – pod kódovým označením „SAP“. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business inteligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).