Hlavní navigace

SAP – nejatraktivnější zaměstnavatel mezi německými studenty

[Tisková zpráva] Němečtí studenti oboru komunikačních a informačních technologií by nejraději pracovali pro SAP, Google a IBM se umístili na druhém a třetím místě.

Sdílet

Praha – 12. září 2007 – Německý počítačový časopis Computerwoche (CW) a instituce Trendence uspořádali nedávno v Berlíně průzkum, v němž zkoumali preference studentů ohledně jejich budoucího zaměstnavatele. Průzkumu se zúčastnilo 5000 studentů komunikačních a informačních technologií. Nejatraktivnějším zaměstnavatelem se stala softwarová firma SAP, následovaly Google a IBM. CW uvádí důvody, proč se právě tyto společnosti dostaly do popředí zájmu německých studentů.

SAP je v první řadě nejúspěšnější evropský dodavatel softwaru, který se trvale soustředí na vyhledávání nových talentů. Dokonce i vrcholoví manažeři SAP se čas od času objevují na náborových akcích a učí na univerzitách, jako například člen představenstva Claus Heinrich.

„Naše zaměstnance nelze jednoduše vzít a přemístit na zcela jinou pozici. Vývojáři v SAP často potřebují nejméně rok na zaškolení a integraci,“ říká Heinrich. „Věříme, že zaměstnanci více využívají kreativitu a zaujetí ve své každodenní práci, pokud mají jistotu, že jejich pracovní smlouva je dlouhodobá.“

Není divu, že studenti, kteří mají zájem o perspektivní budoucnost, volí SAP jako první. Na německém trhu je v téměř každé významnější firmě zaveden systém SAP a odchod z SAP tedy často znamená pouze výměnu společnosti, ale ne změnu pracovní náplně.

Časopis dále uvádí, že pan Heinrich by rád viděl více entusiasmu od jeho budoucích zaměstnanců. Zdá se, že němečtí programátoři potřebují stejný druh motivace jako jejich kolegové například v Indii. Více soutěživosti a méně lamentování by jim rozhodně prospělo.