Hlavní navigace

SAP oznamuje hospodářské výsledky za první čtvrtletí a potvrzuje rostoucí tržní podíl

[Tisková zpráva] Společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro organizace všech velikostí, dnes oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Společnost v tomto období zvýšila svůj tržní podíl o 2,4 procenta. V České republice pokračuje SAP v úspěšné spolupráci zejména s organizacemi ve veřejném sektoru.

Sdílet

Příjmy z prodeje software byly v tomto období ve výši 563 milionů eur, což v meziročním srovnání znamená růst o 10 procent (při konstantním kurzu o 16 procent). Celkové příjmy společnosti činily 2,2 miliardy eur, což v meziročním srovnání představuje růst o 11 procent (při konstantním kurzu).

Společnost SAP zvýšila v prvním čtvrtletí celosvětově svůj tržní podíl o 2,4 procenta na 25,1 procent, a to na základě údajů o velikosti trhu aplikačního softwaru, který je odhadován na 34,8 miliardy amerických dolarů.

„Výsledky prvního čtvrtletí hodnotíme jako úspěch. Dosáhli jsme silného růstu v prodeji softwaru a službách a opět dosahujeme dvojciferných čísel ve všech regionech,“ řekl Henning Kagermann, CEO, SAP AG.

V prvním čtvrtletí se podařilo uzavřít nové obchodní vztahy ve všech klíčových regionech. Jsou mezi nimi i významné organizace jako Město Birmingham, Lufthansa a mnoho dalších.

SAP v České republice pokračuje v úspěšné spolupráci s organizacemi ve veřejném sektoru. Mezi ně patří například Ministerstvo vnitra, Ministerstvo zemědělství, Nejvyšší kontrolní úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Město Plzeň, Město Liberec, Masarykova nemocnice v Ústí n. L., Ústav leteckého zdravotnictví Praha, dopravní podniky hl. m. Prahy a Brna a také 6 univerzit.

Celosvětově SAP obsluhuje více jak 3000 zákazníků z oblasti veřejné správy. Jsou mezi nimi významné evropské i světové organizace a instituce, jako například kompletní státní správa Francie, Rakouska, Kanady a Izraele, Evropská komise, armády a ministerstva obrany Německa, Norska, Slovenska, Dánska, USA a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).