Hlavní navigace

SAP pořádá Severoamerické akademické symposium k propojení vědy a praxe

[Tisková zpráva] Společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro organizace všech velikostí, dnes oznámila uspořádání Severoamerického akademického symposia. Konference proběhla minulý týden v kalifornském Silicon Valley. Účastníci symposia, významné osobnosti z akademického světa i komerční sféry, se zaměřili na rostoucí úlohu vědy při zavádění nových vynálezů do denní praxe.

Sdílet

„V dnešním vyspělém tržním prostředí se organizace setkávají s rostoucími požadavky na zvýšení rychlosti zavádění inovací. Výsledkem je, že firmy jako SAP stále častěji využívají poznatků vědy ve svých výzkumech,“ přednesl ve svém úvodním projevu Henning Kagermann, CEO SAP.

Symposium je klíčovou iniciativou programu na podporu výzkumu společnosti SAP. Program poskytuje univerzitním vědcům příležitost spolupracovat na výzkumech v oblasti informačních technologií, ekonomie, v technických oborech a zároveň diskutovat nejnovější trendy v rozvoji systémů pro řízení organizací.

Partnerství SAP s renomovanými univerzitami ve Spojených státech a Kanadě vytvořilo podmínky k tomu, aby akademici z nejlepších výzkumných center mohli spolupracovat s více než 8000 vědci, architekty a vývojáři  – zaměstnanci SAP.

Kagermann dále zdůraznil důležitou úlohu vědy pro inovaci produktů SAP. Promluvil o severoamerickém programu na podporu výzkumu SAP a povzbuzování akademické komunity ke spolupráci při výzkumu a urychlení přenosu nových poznatků o technologiích z akademické půdy do produktů SAP a potažmo k zákazníkům SAP.

„Severoamerický program na podporu výzkumu je všeobecně prospěšný pro SAP i univerzity, ” řekl Dr. Ike Nassi, vedoucí výzkumu SAP Amerika a Čína. „Díky tomuto programu mohou severoamerické univerzity získat sponzora pro svoje výzkumy a zároveň mají příležitost k diskuzi o nových trendech se zkušeným dodavatelem. Výhoda pro SAP je jednoznačně v přístupu k nejnovějším poznatkům vědy z oblasti technologií.”

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).