Hlavní navigace

SAP poráží Oracle v regionu Jefferson

[Tisková zpráva] Společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro organizace všech velikostí, dnes oznámila, že správní kraj Jefferson, Alabama, se rozhodl pro splnění svých požadavků nasadit aplikační řešení od SAP, přestože je dlouhodobým zákazníkem společnosti Oracle.

Sdílet

Správní kraj je zároveň i zákazníkem Oraclu, používá několik různých verzí databází a také portál. Navzdory existujícímu vztahu s firmou Oracle se zástupci regionu rozhodli, že pro splnění svých dalších požadavků zvolí řešení SAP. Rozhodování trvalo déle než rok a zahrnovalo detailní zkoumání systému Oracle E-Business Suite a konkurenčního řešení SAP. Na konci zvítězilo řešení od SAP, přestože bylo o něco dražší.

Jedním z důvodů pro výběr SAP bylo přesvědčení, že SAP lépe vyhoví požadavku zákazníka na splnění místních regulací. „Máme povinnost dodržovat určité předpisy a SAP je podporuje v rámci standardního produktu, zatímco produkty firem Oracle a Lawson by vyžadovaly další úpravy,” řekl Shockey, projektový manažer, správní kraj Jefferson, Alabama.

Dalším důvodem pro SAP byly zkušenosti z předcházející implementace. „Firma Oracle implementovala své aplikace v Jefferson County School Board před několika lety a bylo to naprosté fiasko – strašlivé selhání,“ řekl Shockey. „Nejhorší bylo, že jsme nebyli schopni několik týdnů vyplácet mzdy. Spousta lidí si tuto situaci stále vybavuje a to jim při výběru také nepomohlo. S databázemi od firmy Oracle máme dobré zkušenosti, ale jejich aplikace nenaplňují sliby z marketingových sloganů,” dodal Shockey.

Kraj Jefferson v současnosti nasazuje SAP pro řízení financí, správu skladových zásob, nákup, řízení vztahů s dodavateli a manažerský informační systém. Koncem letošního léta kraj plánuje nasadit řešení SAP pro personalistiku a mzdy.