Hlavní navigace

SAP v Pekingu zlepšuje výběr daní

[Tisková zpráva] Praha – 23. července, 2007 – Společnost SAP, největší dodavatel aplikačního softwaru pro organizace všech velikostí, dnes oznámila úspěšné spuštění řešení SAP v pekingském národním úřadu pro výběr daní oblasti Xicheng. Tento úřad je jedním z hlavních pilířů čínské státní daňové administrativy.

Sdílet

Více než pětina velkých čínských firem bude těžit ze zjednodušení a sjednocení procesu výběru daní. Úřad pro výběr daní v oblasti Xicheng je zodpovědný za správu 38 ze 180 největších čínských podniků, které naplňují pokladnu města Peking z více než 70 procent.

Dříve byli daňoví poplatníci řízeni různými lokálními samosprávami a centrální úřad neměl přístup k finančním zprávám firem. Statistiky firem musely být manuálně přizpůsobovány, a to až do výše několika miliard Euro, což bylo nejen velmi pracné pro zaměstnance obou stran, ale navíc byla výsledná data nepřesná.

„Úspěch nebo propad správy daní přímo souvisí s vývojem národní ekonomiky,” řekl Hu Yongjin, generální ředitel Xicheng District National Tax Bureau. „Máme vysoká očekávání na základě dlouholetých zkušeností SAP v oblasti veřejné správy a správy daní. Věříme, že nový systém zlepší platební morálku podniků platících daně a zvýší dostupnost a spolehlivost informací o plátcích.” Úřad se obrátil na SAP, aby zavedl standardizované procesy výběru daní a zlepšil dosavadní stav. Zaměstnanci úřadu spolu s týmem expertů SAP zmapovali chod úřadu a identifikovali jeho další potřeby. Výsledkem je řešení, které pomůže finančnímu úřadu a jednotlivým plátcům daně monitorovat, analyzovat a efektivně kontrolovat daňové platby.