Hlavní navigace

SAS Institute patří mezi deset nejlepších zaměstnavatelů v Evropě

[Tisková zpráva] CARY, NC (2. 5. 2007) SAS Institute, softwarová společnost s vedoucím postavením v oblasti business intelligence, byla vyhlášena jako jeden z deseti nejlepších zaměstnavatelů v Evropě. Podle Institutu Great Place to Work® se SAS umístil na společném druhém místě za výrobcem italských sportovních automobilů Ferrari.

Sdílet

O označení „nejlepší místo pro práci“ soutěžilo v Evropě více než 1 000 společností. Ve výsledcích průzkumu je oznámen jeden vítěz a dalších devět společností sdílí statut druhého místa. Nejlepších 100 zaměstnavatelů je publikováno a oceněno ve Financial Times.

„To, že se společnost SAS umístila mezi deseti nejlepšími zaměstnavateli v Evropě, ukazuje, jak mimořádnou kulturu SAS vytvořil,“ říká Palle Ellemann, ředitel Great Place to Work Institute v Evropě. Tato organizace hodnotí u společností takové faktory jako je důvěryhodnost, respekt, slušnost, hrdost a přátelské vztahy.

Skvělé pracovní prostředí – skvělé finanční výsledky
Celkové výnosy SAS v roce 2006 dosáhly 1,9 miliardy USD, což je o 12 procent více než v roce 2005. Region Evropa, Střední Východ a Afrika (EMEA) přitom představuje 45 procent výnosů.

„SAS Institute uskutečňuje slova svého zakladatele a generálního ředitele Dr. Jima Goodnighta: „Jestliže se zaměstnanci jednáte tak, jako by byli tím, co je pro firmu nejdůležitější, budou pro společnost opravdu významní," pokračuje pan Ellemann.

SAS byl založen před 30 lety a v současné době má více než 10 000 zaměstnanců po celém světě. „Úspěch SASu v mezinárodním měřítku ukazuje, jak je důležité, aby naše korporátní filozofie a hodnoty byly uplatňovány na i lokální úrovni,“ říká Dr. Goodnight, který je známý svým výjimečným a podmanivým stylem vedení.

V České republice, kde SAS působí od roku 1996, jsou ohlasy zaměstnanců na práci v SASu stejně pozitivní. „SAS je stabilní zaměstnavatel a díky nízké fluktuaci našich zaměstnanců máme výborný a velmi stmelený kolektiv. To se také odráží v nashromážděném know-how z projektů, které zůstává v naší organizaci,“ říká Petr Šlajchrt, obchodní ředitel. „Myslím si, že je důležité aby zaměstnance práce uspokojovala a měli pozitivní vztah k firmě, tak, jak tomu je v SASu,“ dodává Petr Šlajchrt.

Ve Spojených státech se SAS každoročně umísťuje mezi deseti nejlepšími zaměstnavateli. Tento rok byla společnost SAS Norsko označena za zaměstnavatele číslo 1 v Norsku, a SAS Švédsko získala hlavní ocenění určené pro malé společnosti ve Švédsku. Společnost SAS Mexiko se zařadila mezi deset nejlepších pracovních míst v Mexiku již podruhé v řadě za sebou.