Hlavní navigace

SAS jmenuje Miloslava Slaninu ředitelem pro Professional Services

[Tisková zpráva]

Sdílet

SAS jmenuje Miloslava Slaninu ředitelem pro Professional Services

Praha, 9. duben 2001 – Novým ředitelem pro Professional Services společnosti SAS Česká republika se stal Miloslav Slanina (1964). SAS je světovým lídrem v oblasti e-inteligence, datových skladů a systémů pro podporu rozhodování umožňující zákazníkům převést velké objemy dat do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS, největší soukromě vlastněné softwarové společnosti, využívá přes 35 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Ke klientům SAS v České republice patří například Česká pojišťovna, Pražské pivovary, ŠkoFIN, Komerční banka nebo Radiomobil.

Miloslav Slanina studoval na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni Technickou kybernetiku. Po ukončení studia pracoval jako programátor v ČKD Elektrotechnika, později ve společnosti Chirana. Slanina nastoupil do SASu po téměř deseti letech působení v APP Česká republika. Na začátku devadesátých let řídil vývoj rozsáhlých informačních systémů založených na technologii Oracle, v druhé polovině devadesátých let vybudoval v České a Slovenské republice skupinu tvořenou 50 IT analytiky a designéry. Jeho hlavní odpovědností bylo řízení profesionálních služeb.

Miloslav Slanina je svobodný, jeho koníčkem je minimalistická architektura.

SAS

SAS je jedním z 10 největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Je vedoucí firmou v oblasti softwaru pro podporu rozhodování, datových skladů (data warehouse – technologie pro ukládání a využívání velkých objemů dat), dolování dat (data mining) a poskytuje integrovaná celopodniková řešení tzv. Information Delivery. Tato řešení znamenají cestu „od dat k informacím“, tj. umožňují převést objemy dat, které firmy mají k dispozici, do podoby informací připravených pro rozhodování. Software a služby SAS využívá přes 35 tisíc organizací ve více než 115 zemích celého světa. Společnost SAS byla založena v roce 1976 a je největší soukromě vlastněnou softwarovou firmou na světě. Více informací naleznete na www.sas.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).