Hlavní navigace

SATELIT ASTRA 1L BYL ÚSPĚŠNĚ VYPUŠTĚN

[Tisková zpráva] Kourou (Francouzská Guiana), 16. května 2007: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) s radostí oznamuje úspěšné vypuštění svého nového satelitu ASTRA 1L na oběžnou dráhu. Satelit ASTRA 1L vynesla do vesmíru raketa Ariane 5 ECA z vesmírného střediska Kourou ve Francouzské Guianě v 19:29 místního času (0:29 středoevropského času dne 5. května ). Během několika příštích týdnů se satelit dostane na konečnou orbitální pozici. Po důkladném testování na oběžné dráze bude začátkem července 2007 uveden do komerčního provozu.

Sdílet

Satelit ASTRA 1L bude na 19,2° východně na hlavní orbitální pozici ASTRA a bude zajišťovat vysílání pro pevninskou Evropu. To včetně kanálů HDTV, jejichž počet neustále roste. Satelity SES ASTRA dnes zajišťují kvalitní vysílání pro více než 109 milionů evropských domácností.

„Jsme spokojeni či dokonce pyšní na to, že vypuštění satelitu ASTRA 1L proběhlo úspěšně“, říká Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA. „Díky satelitu ASTRA 1L budeme moci přesunout zařízení ASTRA 2C z pozice 19,2° na 28,2° východně, a pokrýt tak vysokou poptávku po přenosové kapacitě ve Velké Británii a Irsku. Rovněž se zvýší pokrytí systému ASTRA od Kanárských ostrovů na západě až po hranici Ruska na východě, čímž bude posílen náš systém zálohování orbitálních pozic. Úspěšné vypuštění satelitu ASTRA 1L je pro společnost SES ASTRA milníkem a ukazuje na posílení naší plodné spolupráce s partnery na tomto projektu. Těmito partnery jsou společnost Lockheed Martin Commercial Space Systems, jenž satelit postavila a společnost Arianespace, zajišťující vypuštění do vesmíru.“

Obrázky z vypuštění satelitu budou k dispozici na adrese www.arianespace.com a prostřednictvím agentur AFP, Reuters, EPA, AP, Service de Presse Kyodo. V Evropě pak u agentur AFP, ANP, ANSA, APA, Belga, DPA, EFE, Keystone, Lusa, Pressebild a v Japonsku u JIJI press.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).