Hlavní navigace

Satelitní přijímače jsou v kurzu

[Tisková zpráva] Češi zjišťují, že pokrytí pozemním digitálním vysíláním je nedostatečné

Sdílet

Společnost Electro World, největší maloobchodní prodejce elektra u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ v letech 2004, 2006, 2007 a 2008, registruje výrazný nárůst poptávky po kompletech na příjem satelitní digitální televize. „První náznaky růstu zájmu o satelitní příjem se projevily již loni, přičemž v druhé polovině roku vrcholil. Pro zákazníky, kteří se v případě vypnutí analogového vysílání nenachází v místě snadného příjmu nových digitálních multiplexů, je satelitní příjem prakticky jediným východiskem, jak získat české programy. A jejich nabídka je opravdu široká,“ řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World.

Satelitní příjem je navíc mnohem méně náchylný na rušení, po předložení potvrzení o placení koncesionářských poplatků lze přijímat všechny programy veřejnosprávní České televize, komerčních televizí a nepřeberné množství placených a neplacených zahraničních programů s českým, i bez českého dabingu.

Satelitní komplety lze pořídit za částku od 4 tisíc až do 15 tisíc korun. Celý satelitní komplet se skládá z přijímače připojeného k televizi, konzoly, paraboly a konvertoru, případně i motorků pro její natáčení. Instalaci by měla provádět odborná firma, kterou může Electro World přímo v prodejně zákazníkům doporučit.

„Úvodní investice do satelitního přijímače není až tak vysoká, když si uvědomíte, že za instalaci antény a přijímače pro pozemní digitální vysílání vydají domácnosti kolem 5 tisíc korun. Satelitní komplet lze pořídit za zhruba stejnou cenu, ale diváci získají řádově více kanálů, mimo jiné i zkušební vysílání TV Nova v rozlišení Full HD,“ dodal Marek Pokorný, manažer pro audio a video techniku ve společnosti Electro World.

O společnosti Electro World
Electro World je jeden z největších řetězců zaměřených na prodej elektroniky a elektrospotřebičů v České republice. Na český trh vstoupil v říjnu 2002 fenomenálním otevřením prodejny na Zličíně v Praze. Electro World je mnohonásobným vítězem ankety „Obchodní roku elektro“ v letech 2004, 2006, 2007 a 2008. Jako přední specialista na elektrozboží provozuje ve střední Evropě 37 prodejen: v České republice 17, v Maďarsku 9, v Polsku 8 a na Slovensku 3. V České republice a Maďarsku také internetové obchody.

Do skupiny DSGi patří vedle značky Electro World také tradiční prodejny jako PC World, Currys a Dixons.co.uk ve Velké Británii a Irsku, Elkjøp v severní Evropě, UniEuro v Itálii, Kotsovolos a Electro World v Řecku, Electro World v Turecku, PC City ve Francii, Itálii, Španělsku i Švédsku, nebo internetový obchod Pixmania.com po celé Evropě. V současné době provozuje DSGi ve 29 zemích více než 1300 klasických či internetových obchodů a zaměstnává téměř 40 000 osob. V obchodech patřících do skupiny DSGi přitom každoročně nakupuje přes 100 milionů zákazníků. Více informací o skupině DSGi naleznete na www.dsgiplc.com.