Hlavní navigace

SATELITY HRAJÍ HLAVNÍ ROLI PŘI DIGITALIZACI V EVROPĚ

[Tisková zpráva] 83 procenta evropských satelitních TV domácností patří mezi digitální. Podíl digitálních domácností je u satelitního přenosu čtyřikrát vyšší než u kabelového. Satelit je nejrozšířenějším zdrojem digitálního signálu s 58 procentním podílem na celkovém digitálním trhu. Satelity SES ASTRA a SES SIRIUS pokrývají 117,2 milionu domů v 35 zemích.

Sdílet

Londýn/ Betzdorf (Lucembursko), 18. března – SES ASTRA, součást společnosti SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámila, že podle jejího nejnovějšího každoročního průzkumu jsou 83 procenta satelitních TV domácností v Evropě a severní Africe digitalizována. To je více než čtyřnásobek v porovnání s kabelovým přenosem, kde je digitalizováno v průměru 20 procent všech domácností. Se svým podílem 58 procent všech digitálních domácností představuje satelit nejrozšířenější způsob příjmu digitálního vysílání. Zde jsou výsledky nového průzkumu SES ASTRA Satellite Monitor, které byly včera prezentovány v Londýně. Z 239 milionů analogových a digitálních TV domácností, napočítaných v 35 zkoumaných zemích v Evropě a severní Africe, je téměř 100 milionů digitálních a z nich je 56,8 milionu digitálních satelitních domácností. 41,1 milionu těchto domácností přijímá digitální služby přímo ze satelitů ASTRA nebo SIRIUS. Více než 99 procent evropských satelitních TV kanálů tvoří digitální kanály. Spojené satelitní systémy SES ASTRA a SES SIRIUS obsluhují celkem 117,2 milionu analogových a digitálních domácností v Evropě a severní Africe. 50,3 milionu těchto domácností přijímají signály přímo ze satelitů ASTRA nebo SIRIUS (přenos Direct to home, DTH). Zbývajících 66,9 milionu domácností přijímá satelitní vysílání zprostředkovaně přes kabel.

Průzkum SES ASTRA Satellite Monitor je prováděn každoročně předními instituty pro průzkum trhu v příslušných zemích na žádost SES ASTRA. Pro zjištění stavu bylo koncem minulého roku uskutečněno po celé Evropě více než 70 000 telefo­nických a osobních rozhovorů. Metodika a výsledky jsou kontrolovány nezávislými institucemi. Satelitní platformy ASTRA a SIRIUS v Evropě zahrnují Sky ve Spojeném království, Canal + ve Francii, Premiere v Německu, Sogecable ve Španělsku, Canal Digitaal v Nizozemí a UPC, Czech Link a Sky Link ve střední a východní Evropě.

„Náš nový průzkum satelitních služeb jasně potvrzuje, že satelit stojí v čele digitalizace v celé Evropě a zůstává nejatraktivnějším způsobem příjmu digitálního signálu,“ řekl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel SES ASTRA. „Satelit zůstává jednou z nejrychleji rostoucích TV infrastruktur a během uplynulých pěti let rozšířil svoji působnost v 35 zkoumaných zemích o 50 procent. Satelity ASTRA a SIRIUS opět potvrdily, že jsou předním evropským systémem pro přímý příjem TV.“