Hlavní navigace

Sdělovací technika partnerem kampaně o digitalizaci TV

[Tisková zpráva] V dubnu začala „Informační a komunikační kampaň“ informující o přechodu na digitální televizní vysílání v regionu Domažlicko. Realizátorem kampaně je společnost Liberal Consulting, která zvítězila ve veřejné soutěži o přidělení veřejné zakázky vyhlášené Ministerstvem informatiky ČR.

Sdílet

Exklusivním odborným partnerem této kampaně je nakladatelství Sdělovací technika spol. s r. o.

Měsíčník Sdělovací technika začal vycházet v roce 1953, tedy v roce zahájení celostátního vysílání tehdy „monopolní“ Československé televize. S existencí Sdělovací techniky spojila svoje kroky řada odborníků, kteří se podíleli na vývoji a realizaci televizního vysílání v Československu. Nakladatelství Sdělovací technika je známým pořadatelem pravidelných konferencí „Milníky digitální televize“. Tato diskusní setkání odborníků mapují vývoj digitalizace v ČR od jeho počátků a jsou již více než 5 let synonymem „trnité“ cesty digitalizace v ČR.

Společnost Sdělovací technika v minulém roce koncipovala a pod záštitou MI ČR, MK ČR a ČTÚ realizovala spolu s BVV při příležitosti veletrhù INVEX–DIGITEX 2006 v Brně expozici "Vítejte v digitálním světě !“ Tuto expozici zaměřenou na digitalizaci elektronických médií navštívily stovky zájemců. Svoje programové nabídky zde prezentovaly nejen Česká televize, Nova a Prima, ale i zástupci nových poskytovatelů obsahu (óčko, Z1, Febio). Velkému zájmu se těšila zejména část expozice, která se zabývala infrastrukturou a technickými možnostmi přístupu k digitálnímu TV obsahu, včetně koncových zařízení. Ohlasy návštěvníků této expozice jsou využívány při propagaci digitálního televizního vysílání na Domažlicku a v dalších regionech České republiky tak, jak bude přechod na zemské digitální TV vysílání postupně realizován.

Sdělovací technika již v březnu letošního roku navrhla a na zakázku MI ČR spolu s městskými úřady Domažlic a Horšovského Týna, Okresní hospodářskou komorou a Svazkem Domažlicko realizovala informační expozici „Vítejte v digitálním světě !“. Sdělovací technika pořádá ve spolupráci se Svazkem Domažlicko rovněž řadu seminářů pro orgány místní samosprávy v Domažlicích, Horšovském Týně a dalších obcích Domažlicka.