Hlavní navigace

Sdružení CESNET zrychlilo linku mezi akademickou sítí TEN-155 CZ a sítí Ebone na 45 Mb/s

[Tisková zpráva]

Sdílet

Na 45 Mb/s zvýšilo sdružení CESNET kapacitu připojení akademické sítě TEN-155 CZ do celoevropské internetové sítě EBONE. Toto spojení je realizováno okruhem o kapacitě 155 Mb/s do přístupového místa na 2,5 Gb/s páteřní síti v Praze, proto další navyšování rychlosti není omezeno technickými limity.

Síť TEN-155 CZ disponuje také zahraničním připojením do panevropské sítě TEN-155, jež také celkem čítá přes 45 Mb/s. Díky těmto faktům je externí připojení sítě TEN-155 CZ plně redundantní a jeho kapacita je přes 90 Mb/s.

Kromě zahraničního připojení disponuje síť TEN-155 CZ 100 Mb/s spojením do propojovacího uzlu NIX.CZ a kapacitou více než 100 Mb/s na privátních propojovacích spojích.

Síť TEN-155 CZ provozovaná sdružením CESNET je součástí panevropské sítě TEN-155, která v rámci mezinárodního projektu QUANTUM zajišťuje vysokorychlostní připojení na Internet vědeckým a výzkumným pracovištím po celé Evropě. Další rozvoj je směřován k projektu GÉANT, který by měl poskytnout páteřní evropskou síť o kapacitách 2,5 Gb/s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).