Hlavní navigace

Sdružení CZ.NIC podepsalo smlouvu s organizací ICANN

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 15. listopadu 2006 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, podepsalo na konferenci Internet Governance Forum 2006 v řeckých Aténách smlouvu s organizací ICANN. Tato smlouva formalizuje spolupráci mezi CZ.NIC a ICANN a přispívá tak k dalšímu zvyšování stability, bezpečnosti a interoperability systému doménových jmen (DNS, Domain Name System).

Sdílet

Smlouva s ICANN potvrzuje úlohu sdružení CZ.NIC při udržování name serverů pro doménu CZ, generování zóny pro doménu CZ a zajištění stabilního systému doménových jmen, spolupracujícího se systémem doménových jmen globálního internetu.

„Po nedávném podpisu memoranda s Ministerstvem informatiky ČR je smlouva uzavřená sdružením CZ.NIC s ICANN dalším formálním potvrzením úlohy sdružení CZ.NIC jako správce české národní domény CZ a zároveň určitým oceněním naší práce,“ říká Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Ve smlouvě jsou formalizovány povinnosti obou stran, jejichž plněním bude nadále zajištěno bezproblémové fungování systému doménových jmen na internetu.“