Hlavní navigace

Sdružení CZ.NIC podepsalo smlouvu s organizací ICANN

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 15. listopadu 2006 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, podepsalo na konferenci Internet Governance Forum 2006 v řeckých Aténách smlouvu s organizací ICANN. Tato smlouva formalizuje spolupráci mezi CZ.NIC a ICANN a přispívá tak k dalšímu zvyšování stability, bezpečnosti a interoperability systému doménových jmen (DNS, Domain Name System).

Sdílet

Smlouva s ICANN potvrzuje úlohu sdružení CZ.NIC při udržování name serverů pro doménu CZ, generování zóny pro doménu CZ a zajištění stabilního systému doménových jmen, spolupracujícího se systémem doménových jmen globálního internetu.

„Po nedávném podpisu memoranda s Ministerstvem informatiky ČR je smlouva uzavřená sdružením CZ.NIC s ICANN dalším formálním potvrzením úlohy sdružení CZ.NIC jako správce české národní domény CZ a zároveň určitým oceněním naší práce,“ říká Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Ve smlouvě jsou formalizovány povinnosti obou stran, jejichž plněním bude nadále zajištěno bezproblémové fungování systému doménových jmen na internetu.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).