Hlavní navigace

Sdružení CZ.NIC podepsalo smlouvu s prvním registrátorem ENUM domén v České republice

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 18. srpna 2006 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, dnes podepsalo smlouvu s prvním registrátorem ENUM domén v České republice. Stala se jím společnost KRAXNET. Při této příležitosti společnost KRAXNET zároveň oznámila, že plánuje spuštění vůbec prvního portálu pro registraci a prohledávání telefonních čísel v systému ENUM v zemi. Zákazníci jej budou moci nalézt na internetových stránkách www.registr-cisel.cz.

Sdílet

Systém ENUM umožňuje uživatelům jakéhokoliv telefonního čísla zaregistrovat si k tomuto číslu speciální internetovou doménu s informací, jak se na toto číslo dovolat po Internetu. Na čísla s ENUM doménou je pak možné volat zdarma přes Internet bez ohledu na to, v síti jakého telekomunikačního operátora se číslo nachází (včetně zahraničních sítí).

„Podepsáním dohody se společností KRAXNET se uživatelům otevírá možnost, jak si po spuštění testovacího provozu zaregistrovat ENUM doménu. Vše jde tedy podle dříve stanoveného plánu a Česká republika se již brzy zařadí mezi země, kde bude možné tuto perspektivní technologii běžně používat,“ uvedl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC.

„Spuštěním nového registračního portálu chceme pomoci rozšíření této moderní technologie mezi širokou veřejnost a pevně věříme, že zákazníci využijí zvýhodněné nabídky, kdy v průběhu testovacího provozu budou služby portálu zcela zdarma,“ dodává Jiří Kubíček, jednatel společnosti Kraxnet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).