Hlavní navigace

Sdružení DIGI MONITOR se bude zabývat výzkumem digitalizace

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 29. března se v sídle Českého telekomunikačního úřadu konala ustavující valná hromada nového sdružení právnických osob DIGI MONITOR, v kterém se rozhodly spolupracovat společnosti UPC, Telefónica O2, Czech Digital Group, Rohde and Schwarz a dále TV NOVA, PRIMA TV a Česká televize. Předsedou sdružení byl zvolen Aleš Janků (dříve Vice President T-mobile) a místopředsedou František Malina z UPC.

Sdílet

Sdružení bylo založeno za účelem uskutečnění systematického a dlouhodobého výzkumného programu přechodu na digitální vysílání na území České republiky a poskytování služeb a poradenské činnosti členům sdružení a dalším partnerům. „Tento výzkum bude realizován v úzké spolupráci a za podpory Českého telekomunikačního úřadu“ uvedl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

V rámci syndikovaného výzkumného programu půjde zejména o získávání informací (např. o vybavenosti domácností set-top boxy) a analýzy na celém území České republiky při přechodu na digitální vysílání dle harmonogramu schváleného Technickým plánem přechodu.

Obsahově se DIGI MONITOR zaměří zejména na tato témata:

  • proměny televizního chování populace,
  • postoje a názory veřejnosti na digitální vysílání,
  • problémy přechodu na digitální vysílání,
  • souběh komunikačních technologií včetně vybavení domácností,
  • další aktuální otázky.

V České republice by mělo k vypnutí posledního analogového vysílače dojít během října 2010. První oblastí, kde bude současné analogové vysílání vypnuto, se stane přibližně v polovině tohoto roku Domažlicko.