Hlavní navigace

Sdružení Pro Wave podporuje Ondřeje Lišku ve snaze vrátit Radio Wave zpět do analogu

[Tisková zpráva] V pondělí 8. června 2009 oznámil poslanec a nově pověřený šéf Strany zelených Ondřej Liška, že podal vládě a Poslanecké sněmovně k projednání novelu zákona o Českém rozhlase, která by umožňovala návrat Radia Wave do analogového vysílání. Občanské sdružení Pro Wave, které se před nedávnem zformovalo na podporu této veřejnoprávní stanice pro mladé, jednoznačně podporuje tuto aktivitu.

Sdílet

„Doufáme v co nejrychlejší projednání novely zákona, jak jej navrhuje pan Liška“ uvádí za iniciativu Robin Čumpelík. „Stále se domníváme, že ve veřejnoprávním rozhlase alternativní stanice pro mladé s co nejširším dosahem citelně chybí,“ dodává.

Wave byl v minulém roce vypnut z FM vysílání a následně nesmyslně Radou Českého rozhlasu obviněn z propagace fašismu. Sdružení uspořádalo v polovině ledna velký koncert s názvem Chci Wave zpět! Tato první akce aktivistů měla mimořádný úspěch. Koncert navštívilo přes tisíc mladých lidí. V dubnu také Pro Wave ve spolupráci se studentskou iniciativou Inventura demokracie pořádal koncert proti mediálním radám na Václavském náměstí. Právě Radu Českého rozhlasu viní zástupci sdružení z nedobrovolného stěhování Radia Wave mimo ferkvenci.

„Apelujeme na všechny poslance, kterým není lhostejná mladá generace, aby zvedli ruku pro návrh Ondřeje Lišky,“ uvádí zástupci Pro Wave.

Veškeré informace lze najít na webových stránkách sdružení Pro Wave, o.s. www.chciwavez­pet.cz.