Hlavní navigace

Sdružení Xland zprovozní nový herní server Xklik.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sdružení Xland zprovozní nový herní server Xklik.cz

Mladá Boleslav, 27.2. 2001 – Xklik je nový, na českém internetu unikátní, herní systém integrovaný s ostatními službami Xland.cz. Jeho start je naplánován na 1. března 2001 15:00.

Všechny služby jsou koncipovány tak, aby jejich použití bylo velice snadné a intuitivní. I samotný soutěžní server má velice jednoduchý a snadno pochopitelný princip.

Jak už vyplývá s názvu, není k dosažení věcných výher zapotřebí nic víc, jež skutečně jen několik kliknutí.

Navíc se podařilo získat souhlas s využitím grafiky akademického malíře Miloše Nolla, která dobře podtrhuje zábavnou formu celého serveru.

Služba je k dispozici na adresách http://www.xklik.cz nebo http://www.xclic­k.cz

O sdružení Xland

Sdružení vzniklo v roce 1997 za účelem provozování chatového serveru Xchat. Ten se stal největším zábavním serverem v Čechách a de facto prosadil slovo „chat“ do obecného povědomí. Po jeho převzetí, v roce 2000 společností Netcentrum, pokračuje sdružení v provozování a vývoji vlastního systému Xko.cz, který nyní znovu představuje naprostou technologickou špičku nejen v Čechách.

Součástí celého portálu Xland.cz je zároveň freemail Xmail.cz, diskusní server Xforum.cz, webzine Xpress.cz, kontaktní služba Srazy.cz, seznamka Xkontakt.cz ad.

O akademickém malíři Miloši Nollovi

malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a filmový scénárista

11.8. 1926 Praha – 24.7. 1998 Praha

1941 / 1950

Státní grafická škola v Praze, Škola umění ve Zlíně

Vysoká škola UMPRUM v Praze (ateliér prof. Josefa Kaplického)

V době studií se seznamuje se surrealismem. V Praze se připojuje ke spořilovské surrealistické skupině (Zbyněk Havlíček, Libor Fára, Zbyněk Sekal, Jiří Tichý ad.)

V 50. létech začíná soustavně pracovat jako výtvatník, scénograf, později i scénárista pro Čs. televizi. Do roku 1968 pravidelně přispívá do Lidových novin.

K jeho prvním ilustračním pracem patří knížky V. Čtvrtka a J.R. Picka.

V 60. létech spolupracuje s režisérem Evaldem Shormem. V roce 1966 vzniká film „Gramofon balet“, který získal řadu domácích i zahraničních cen (Velká cena MIFED Milano, Cena kritiky Prix Italia Ravena ad.)

S režisérem L. Rychmanem napsal scénář a pracoval jako výtvarník na filmově scénickém baletu „Rondo“ v Laterně magice pro čs. expozici na světové výstavě v Montrealu.

V 70. létech spolupracuje s režisérem Pavlem Hoblem například na celovečerním filmu „Třicet panen a Pythagoras“

80. léta. Jako výtvarník se podílel na animovaném filmu „O vodníkovi Čepečkovi“ (scénář V. Čtvrtek, režie S. Látal), na 30ti dílném seriálu „Počítání s Matějem“ (režie R. Krejčík), na loutkovém filmu „Kuře“ (reřie J. Kadleček) ad.

Ke konci 80. a začatkem 90. let vytvořil kolekci dřevěných asambláží, inspirovaných barokní hudbou, kterou použil ve svém prvním autorském filmu „G. Ph. telemann: Předehra C dur“

V letech 1945–1998 se zúčastnil více než 40 různých kolektivních výstav a výtvarných přehlídek, 9 samostatných výstav a ilustroval více než 80 knih, převážně pro děti.