Hlavní navigace

Sedmý film Soukromých pastí upozorňuje na zneužívání v rodině

[Tisková zpráva] V dalším filmu z cyklu televizních příběhů Soukromé pasti s názvem Tatínkova holčička upozorňuje TV Nova na další závažný společenský problém – zneužívání dětí a mladistvých v rodině. Film odvysílá TV Nova ve středu 22. října 2008 ve 20 hodin.

Sdílet

Praha 21.října 2008 – Až každá čtvrtá dívka a každý sedmý chlapec má u nás podle psycholožky PhDr. Tamary Cenkové zkušenost s nějakou formou sexuálního obtěžování. „Ta čísla jsou děsivá, proto je třeba o tomto problému otevřeně mluvit. Zneužívané děti bohužel nejčastěji tyto události tají a nesou si velice vážné následky po celý život,“ vysvětluje psycholožka.

„Sexuální zneužívání v rodině se ukázalo být tak častým problémem, dokonce i v jiných sociálních vrstvách, než by člověk předpokládal, že se před tím nedaly zavřít oči. Do Soukromých pastí tohle téma patří a zdálo se nám zbabělé vyhnout se mu,“ řekla Tereza Kopáčová, šéfka projektu.

Do společenské diskuse se zapojuje i sedmý z dvanácti filmů série Soukromé pasti s názvem Tatínkova holčička. V roli zneužívané patnáctileté Veroniky se představí Berenika Kohoutová. Jejího nevlastního otce ztvárnil Miroslav Etzler a role matky, která stojí mezi mužem a svou dcerou, se ujala Vanda Hybnerová.

Rádi bychom Vás informovali, že zneužívané děti se mohou obracet na Dětské krizové centrum, kontakt na nonstop Linku důvěry je 241 484 149 nebo na email: problem@ditekri­ze.cz. Krizový tým, který je k dispozici, tvoří psychologové, sociální pracovníci, terapeuti. Centrum úzce spolupracuje i s dalšími odborníky – pediatry, dětskými psychiatry i psychiatry pro dospělé, gynekology, sexuology, orgány péče o dítě, kriminalisty, vyšetřovateli, soudci a dalšími.

Tématu sexuálního zneužívání v rodině se bude televize Nova věnovat i ve středečním vydání pořadu Snídaně s Novou, kde na chatu bude k dispozici PhDr. Tamara Cenková, stejně jako po odvysílání filmu na portálu tn.cz (od 21:15 hodin).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).