Hlavní navigace

Šéfredaktorem Aktuálně.cz bude Jiří Hromada

[Tisková zpráva] Zpravodajskému serveru Aktuálně.cz bude šéfovat Jiří Hromada, předseda Gay iniciativy v ČR. Obsah internetového deníku bude mít v rukou v pátek 30. června, kdy se stane šéfredaktorem portálu.

Sdílet

Hromada bude určovat, jaké články se objeví na hlavní stránce serveru. Všichni čtenáři www.aktualne.cz si tak v pátek budou moci přečíst zpravodajství viděné jeho očima.

„Chceme do zpravodajství a do českého internetu přinést další inovace. Inspirovali jsme se nedávným projektem britského listu The Independent. Ten jeden den vedl zpěvák U2 Bono, jedna z nejvýraznějších osobností v boji proti chudobě. Předsedu Gay iniciativy jsme si vybrali proto, že je spojen se silným aktuálním tématem. Od soboty 1. července, tedy den po návštěvě Aktuálně.cz, nabude platnosti zákon o registrovaném partnerství,“ říká šéfredaktor Aktuálně.cz Zdeněk John.

Ten se bude také podílet na běžném chodu portálu. V den projektu server Aktuálně.cz bude normálně fungovat. Pravidelní čtenáři seriózního zpravodajství tak nepřijdou o svůj servis. Titulní stránka vytvořená Jiřím Hromadou bude přímo na hlavní adrese portálu několik hodin během odpoledne, následně na ní bude na běžné hlavní stránce zřetelný odkaz. Stane se tak součástí rozsáhlého archívu Aktuálně.cz dostupného kdykoli na síti.