Hlavní navigace

Semifinále FA Cupu na Nova Sport

[Tisková zpráva] Nejstarší klubová soutěž světa FA Cup už dospěla do semifinálové fáze. V sobotu hostí legendární Wembley utkání mezi Manchesterem City a Manchesterem United. A v neděli si to na stejném stadionu rozdají fotbalisté Boltonu a Stoke.

Sdílet

Praha 15. dubna 2011 – Svěřenci Alexe Fergusona jsou v letošní sezoně blízko velkého úspěchu, takzvaného „treble“. Manchester United to mají výborně rozjeté v FA Cupu, v Premier League i v Champions League.

Nejbohatší klub světa Manchester City navzdory velkým investicím na tom v letošní sezoně tak dobře není. Jeho poslední naděje je spojená právě s vítězstvím v anglickém poháru. Zatímco úspěchy Manchester United není potřeba představovat, hráči Manchesteru City touží ukončit 35 let dlouhé čekání na trofej.

Nedělní utkání dalo dohromady kluby se skromnějšími rozpočty, ale to neznamená, že budou fotbaloví fanoušci o něco ochuzeni. Bolton pod taktovkou manažera Owena Coyla radikálně změnil způsob hry. Přímočarý fotbal vystřídal za atraktivní kombinační styl a ten katapultoval Wanderrers do horní poloviny tabulky Premier League.

Stoke přiveze do Wembley tajnou zbraň. Hrnčíři se můžou pochlubit jedním z nejhlučnějších táborů fanoušků na britských ostrovech a ten bude tlačit svůj tým do finále. Manažer Stoke Tony Pulis má navíc šťastnou ruku s výběrem posil a vypadá to, že budoucnost Hrnčířů bude na dlouho spojená s anglickou nejvyšší soutěží.

Oba semifinálové zápasy FA Cupu na rekonstruovaném chrámu anglického fotbalu slibují fantastickou podívanou a stanice NOVA Sport Vám je nabídne v přímém přenosu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).