Hlavní navigace

Seminář o digitalizaci v Senátu

[Tisková zpráva] [Praha 21.10.2005] Stálá komise Senátu pro sdělovací prostředky za účasti předsedy Senátu Přemysla Sobotky dnes uspořádala diskusní seminář na téma digitalizace. Cílem semináře bylo přispět k odborné diskusi a napomoci legislativnímu procesu a dalším opatřením, která by vedla k urychlení procesu přechodu na digitální rozhlasové a televizní vysílání.

Sdílet

Z diskuse vyplynuly tyto priority procesu přechodu na digitální vysílání:

  1. Dovést do konce proces výběrového řízení pro přidělení nových vysílacích licencí.
  2. Zajištění podmínek pro bezproblémový přechod na digitální vysílání pro stávající držitele licencí pro televizní vysílání.
  3. Urychlit přijetí zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání.
  4. Potřeba stanovit časový harmonogram přechodu na digitální vysílání a datum konečného vypnutí analogového vysílání.

Vystoupili: ministryně informatiky Dana Bérová, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu David Stádník, ředitel Českých radiokomunikací Miroslav Čuřín, předseda představenstva Czech Digital Group Leoš Pohl, zástupce Českého Telecomu Michal Žilka, náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková, předseda Stálé komise pro sdělovací prostředky PSP Jaromír Talíř, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal, ředitel České televize Jiří Janeček, ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, ředitel TV Nova Petr Dvořák, zástupce TV Prima Pavel Kubina a předseda představenstva Regionální televizní agentury Jaroslav Berka. Do diskuse se také zapojilo mnoho zástupců odborné veřejnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).