Hlavní navigace

Semináře o digitalizaci

[Tisková zpráva] 1. 9. 2009 - Během září bude pro laickou veřejnost v šesti městech územní oblasti Plzeň (Plzeň, Karlovy Vary, Cheb, Tachov, Chomutov a Rakovník) uspořádáno šest seminářů k digitalizaci. Semináře jsou volně přístupné, po zhruba hodinové přednášce následuje diskuse, ve které přítomný odborník zodpoví konkrétní dotazy návštěvníků. „Cílem seminářů je vysvětlit jak jednoduše zvládnout přechod na digitální TV vysílání a dát občanům příležitost zeptat se odborníka, jak postupovat v jejich konkrétním případě. Vstup je zdarma, semináře jsou určeny pro nejširší veřejnost,“ upřesnil Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání. Páteří informační kampaně jsou infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv.

Sdílet

Semináře pro veřejnost jsou další z aktivit gradující informační kampaně v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje, a kde bude 30. září ukončeno analogové TV vysílání.

Semináře jsou svým obsahem koncipovány pro laickou veřejnost. Celou akcí bude účastníky provázet zkušený moderátor a spolu s přítomným odborníkem bude vysvětlovat problematiku digitalizace a následně odpovídat na otázky posluchačů v sále.

První seminář proběhne 2. září od 17 hodin v Plzni v konferenčním sále TOP CityLine PRIMAVERA Hotel & Congress centre (Nepomucká 1058/128).

Semináře - tabulka