Hlavní navigace

Seriál Dr. Ludsky v televizi Prima

[Tisková zpráva] Došel vám vicodin? Máme pro vás náhradu, která vašemu zdraví neuškodí. Na seriálu Dr. Ludsky se totiž stanete závislí bez jakýchkoliv vedlejších účinků!

Sdílet

MUDr. Daniel Ludsky (Tomáš Maštalír), odborník na diagnostiku a zanedbání lékařské péče, je jako ta nejostřejší chilli paprička. Kontakt s ním pálí, ale přesto neodoláte a chcete to zkusit znovu. Je velmi inteligentní, nekompromisní, ale i arogantní a netrpělivý. Zároveň věří ve spravedlnost a právo pacienta na slušné zacházení.

Právě kvůli tomu nemá mezi svými kolegy příliš přátel. Jeho blízkým kamarádem je Richard Fila (Vladimír Kobielsky), který Ludskému často kryje záda. Ludsky jako soudní znalec často spolupracuje s policií. Ani jeho osobní život není příliš ideální. Je rozvedený, sexuálně velmi aktivní a po práci se snaží najít čas na dospívající dceru.

Seriál přináší na naše obrazovky fiktivní příběhy o chybách a selháních lékařů, které jsou mnohdy inspirované skutečnými událostmi. Navíc se v něm řeší kontroverzní témata, jakými jsou například sterilizace romských žen, korupce nebo lékařská neprofesionalita.

Hned v první epizodě je v paneláku nalezena kostra – a doktor Ludsky se pustí do vyšetřování záhadného úmrtí, které možná souvisí s nebezpečnou sektou. Jindy prošetřuje smrt policisty, jenž zemřel po jediném úderu mistra bojových umění. Při nastražení pasti na internetového psychopata, který je možná zodpovědný za sebevraždu desetiletého chlapce, nechtěně ohrozí i vlastní dceru. V dalším díle podezřelý dárce ledviny vzbudí dohady, zda nejde o nelegální obchod s orgány…

První díl desetidílného seriálu slovenské televize JOJ odvysílá Televize Prima 20. června ve 20.00. V hlavní roli uslyší diváci v českém znění oblíbený hlas Martina Stránského, který roli Dr. Ludského nadaboval. „Dr. Ludsky je trochu jako Dr. House. Jeho jazyk je dost ostrý a nemá rád autority,“ řekl k postavě Martin Stránský.