Hlavní navigace

Seriál k 20. výročí odsunu sovětských vojsk na Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Seriál k 20. výročí odsunu sovětských vojsk z našeho území připravil Radiožurnál. Posluchači se v něm budou od 21. prosince 2010 do 21. června 2011 každé úterý a sobotu vždy v 8.40 a 14.40 hodin dozvídat, jaký měl pobyt vojsk dopad na životní prostředí, jaké byly sociologické a ekonomické vazby na vojáky, jejich rodinné příslušníky a obyvatele měst a obcí, kde vojenské jednotky sídlily.

Sdílet

Tuto historickou událost promítne Radiožurnál v několika rovinách. Reportéři Radiožurnálu pátrají po lidech, kteří se podíleli na samotném odsunu, aby posluchačům na pozadí jejich vzpomínek připomněli mezinárodní politickou situaci na počátku devadesátých let v Evropě, i co všechno odsunu předcházelo.

Seriál zahájí kromě reportáží v úterý 21. prosince hodinový pořad Host Radiožurnálu, kdy si moderátorka Hana Shánělová bude od 10 hodin povídat s jedním z nejpovolanějších – Michaelem Kocábem. Tématikou pobytu a následném odsunu sovětských vojsk se bude zabývat také pořad Příběhy 20. století.

Více naleznete na radiozurnal.cz.